Konserde, okul öğrencileri ve öğretmenleri, Türk Halk Müziği'nin önemli eserlerini seslendirdi. Yöresel türkülerden, halkın gönlünde taht kurmuş eserlere kadar geniş bir repertuvar, müzikseverlere sunuldu. Konserde yer alan genç yetenekler, ustalıkla icra ettikleri eserlerle izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.
"Yol Açıp İz Bırakanlara" konseri, Türk Halk Müziği'nin zengin mirasını genç nesillere aktarmayı ve kültürel değerlerin yaşatılmasını amaçladı. Anadolu’nun dört bir yanından derlenmiş türküler, dinleyicileri adeta bir zaman yolculuğuna çıkardı ve kültürel bir şölen yaşattı.
Okul yönetimden Konser ile ilgili yapılan açıklamada; “Bu özel konsere, Karaman Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin Aslan, Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇAlışkan, Karaman İl Milli Eğitim Şube Müdürü Aziz Demir, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte 500 misafirimiz katıldı.
Türk Halk Müziği'nin büyülü dünyasında unutulmaz bir yolculuğa çıkan misafirlerimize teşekkür ederiz. Konserde emek veren öğretmenlerimize teşekkür belgelerini Karaman İl Milli eğitim Müdürümüz Mehmet Çalışkan verdi. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz” denildi.