Rektör Güvenç’ten 7 Aralık Mesajı

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç, 7 Aralık Kilis’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç, Kilis, tarihi çok eski olan bir serhat ili...

banner491
Rektör Güvenç’ten 7 Aralık Mesajı
banner567
Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç, 7 Aralık Kilis’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç, Kilis, tarihi çok eski olan bir serhat ili olduğunu ifade ederek, “1516 yılından beri vatan toprağının bir parçasıdır. 1. Dünya Savaşı’nda ülkemiz düşman işgaline uğradığında Kilis de önce İngilizlerin daha sonra Fransızların esareti altında kalmıştı. Kuvay-i Milliyecilerimizin büyük mücadeleleri sonucunda Fransızlar ilimizden çıkarıldı. 7 Aralık 1921’de Kilis’teki Fransız bayrağı Albay Polat Bey önderliğindeki Kuvay-i Milliyecilerimiz tarafından indirilerek, sonsuza dek dalgalanmak üzere Türk Bayrağımız göndere çekildi. Bu büyük mücadelede yer alan şehit ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anarak, Kilis’in 93. kurtuluş yıldönümünü kutluyor, saygılar sunuyorum" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner581