Kur’an Kursunda Hafızlık Eğitimleri Başladı

Kırşehir Yunus Emre Eğitim Kültür Sanat Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Hatice Hatun Yatılı Kız Kur’an kursuna yatılı hafızlık öğrencisi ve gündüz eğitimli Kur’an kursu öğrencileri aranıyor.Kırşehir Yunus Emre Eğitim Kültür...

banner491
Kur’an Kursunda Hafızlık Eğitimleri Başladı
banner567
Kırşehir Yunus Emre Eğitim Kültür Sanat Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Hatice Hatun Yatılı Kız Kur’an kursuna yatılı hafızlık öğrencisi ve gündüz eğitimli Kur’an kursu öğrencileri aranıyor.

Kırşehir Yunus Emre Eğitim Kültür Sanat Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Kaya, Kırşehir İl Müftülüğüne bağlı olarak hizmet veren Kur’an kursuna öğrenci arandığını belirtti.

Kaya, “Kurs kapasitemiz yüz kişilik olup, halen 46 öğrenci hafızlık eğitimi almaktadır. Gerek hafızlık öğrencisi gerekse 4 aylık gündüz eğitimi alan Kur’an kursu öğrencisi ile mevcut kapasitemizin üstüne çıkarak hedefimizi büyütmek istiyoruz. Kırşehir’de yatılı Kur’an kursu olarak tek olan kursumuza halkımızın gerekli oranda ilgiyi göstermelerini istemekteyiz. Kurslarımız A sınıfı Kur’an kursu statüsünde olup eğitmen hocalar ise sahasında uzman kişilerden oluşmaktadır” diye konuştu.

Kaya, 4 aylık temel Kur’an kursu eğitimi almak isteyenlerin Kırşehir Müftülüğüne bağlı Hatice Hatun Yatılı Kız Kur’an kursuna başvurmaları gerektiğini söyledi.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535