Foto Galeri: KMÜ 42 Üniversite Arasında 18. Oldu
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) İç Anadolu Bölgesi’ndeki üniversiteleri destek alma durumlarına göre bir sıralama yaptı. 2022 yılının değerlendirmesinin yapıldığı sıralamada Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İç Anadolu Bölgesi’ndeki 42 üniversite arasında en fazla destek alan 18’inci üniversite oldu.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, bu yıl tüm kontenjanlarında yüzde 100 oranında doluluğa ulaşan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin akademik çalışmalar bakımından da yükselişini sürdürdüğünü belirtti.

TÜBİTAK’ın 2017-2021 yılları arası 5 yıllık proje istatistiklerinde KMÜ’nün 34 proje ile kendisinden önce kurulan birçok üniversiteyi de geçerek 57’nci sıraya yerleştiğini hatırlatan Gavgalı, 2022 yılı değerlendirmesinde de bu başarının istikrarlı bir şekilde sürdüğünü görmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Prof. Dr. Gavgalı, “Üniversitemiz toplumu doğru, objektif ve bilimsel bilgilerle aydınlatarak şehrinin ve ülkesinin gelişimine en güçlü katkıyı vermek için çalışmaktadır. TÜBİTAK ARDEB’in 2022’de en fazla destek verilen yükseköğretim kurumları sıralamasında İç Anadolu Bölgesinde 18’inci sırada yer alan üniversitemiz yükselişini sürdürmektedir. Önümüzdeki süreçte başarı çıtasını daha da yukarılara taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Bu başarının gösterilmesinde büyük katkısı olan tüm akademik personelimizi tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.