KMÜ Deprem Bölgesinden Gelen Misafirleri Ağırladı Foto Galeri: KMÜ Deprem Bölgesinden Gelen Misafirleri Ağırladı

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgal yaptığı selamlama konuşmasında, misafirlere, kendilerini ağırlamaktan büyük onur duyduğunu, üniversitede kendileri için yapılan her türlü sosyal ve sportif faaliyetlerin devam ettiğini ve bundan sonra da yapılacak olan tüm etkinliklerde yanlarında olduklarını bilmelerini istediklerini belirtti.

Program, ilimize farklı kültürlerden gelen misafirlere farklı yörelerin lezzetlerini tanıtmak ve tattırmak için KMÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünün hazırladığı yöresel yemek ikramı ile devam etti.

KMÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Ali Şen, hazırlanan yöresel yemek kültürü hakkında misafirlerimize bilgi verdi. Ardından KMÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencisi Hüseyin Özmen yemeğin yapımının tüm aşamalarını anlattı.

Programdan duydukları memnuniyetlerini dile getiren misafirler ilk defa tattıkları yöresel lezzetleri çok beğendiklerini, kendileri için farklı bir tat olduğunu ifade ettiler.

Ayrıca bu kültürel etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Bilsem Anaokuluna, kendilerini misafir eden KMÜ rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümüne teşekkür ettiler.