KMÜ İle KGTÜ Arasında Protokol İmzalandı Foto Galeri: KMÜ İle KGTÜ Arasında Protokol İmzalandı

KMÜ Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza töreninde KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı ile Konya Gıda ve Tarım Üniversite Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Konukseven yer aldı.

Protokol ile TCL kapsamında bulunan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Stratejik Ürünler Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi (SARGEM) Laboratuvarı ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİLTEM) Laboratuvarı bünyesinde yapılamayan analizlerin karşı tarafın merkez laboratuvar bünyesinde yapılması ve analiz sonuçlarının paylaşılması amaçlanıyor.

Personel eğitimi ve ortak programların oluşturulmasının da hedeflendiği protokol çerçevesinde analizi gerçekleştirilecek numuneler için karşılıklı TCL üyesi taraflar KMÜ BİLTEM ve KGTÜ SARGEM, otomasyon üzerinden analizleri açık bir şekilde gösteren ve talep eden kişinin bilgilerini de içerecek şekilde başvuruda bulunabilecek.

İmza töreninin ardından değerlendirmelerde bulunan Rektör Gavgalı, protokolün hayırlı olmasını dileyerek, karşılıklı yapılacak analizlerin her iki kurumun çalışmalarına destek olması temennisinde bulundu.