KMÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü öğrencileri '20. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nden 9 altın, 2 gümüş ve 7 bronz madalya ile döndü.

Tuzla Belediyesi ev sahipliğinde Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından düzenlenen Türkiye'nin en büyük gastronomi yarışması 30 ülkeden bin 500 yarışmacının ve 70 özel jürinin katılımıyla 78 farklı kategoride gerçekleştirildi.

KMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN 9 ALTIN MADALYA

Dünyanın zengin yemek kültürlerinin sergilendiği yarışmaya katılan KMÜ öğrencileri ve öğretim elemanları yeni bir başarıya imza attı. Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü öğrencileri ‘Modern Türk Mutfağı’, ‘Restoran Tatlı Tabağı’, ‘Yılın Altın Şefi’, ‘Restoran Ana Yemek Tabağı’ ve ‘Makarna’ kategorilerinde birinci olarak 9 altın madalya elde etti. Öğrenciler ayrıca farklı kategorilerde düzenlenen yarışmalarda ise 2 gümüş ve 7 bronz madalya kazandı.

İstanbul’daki yarışmada elde edilen derecelerden duyduğu mutluluğu dile getiren KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, öğrencilere ve öğretim elemanlarına başarılarının devamı temennisinde bulundu.

e (3)