Türkiye Aşçılar Federasyonuna (TAFED) bağlı 32 dernekten biri olan Antalya Gastronomi ve Eğitimciler Birliği Derneğinin organize ettiği, Antalya’da gerçekleşen ve 14 üniversitenin katıldığı 28. AGEB Mutfak Yarışması’na KMÜ'yü temsilen katılan Aşçılık Programı öğrencileri ödüle layık görüldü.

Öğrencilerden Mustafa Yıldırım, Enes Emre Akbulut ve Hilal Akça 'şam tiridi' ve 'sakızlı muhallebi' ile ikinci olarak gümüş madalya kazandılar. Rahime Öcal, Melisa Ülkebaş ve Mehmet Nihat Güder ise ‘köfte' ve 'sütlaç' ile üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldular.

'28. AGEB Mutfak Yarışması’ndan başarı ile Karaman'a dönen öğrenciler KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak ile bir araya geldiler.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ertekin ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gizem Saygılı'nın da yer aldığı görüşmede Rektör Prof. Dr. Namık Ak, "Antalya Gastronomi ve Eğitimciler Birliği Derneği tarafından düzenlenen kapalı kutu üniversiteler yarışıyor yarışmasında yaptıkları lezzetlerle ödüle layık görülen öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.