KMÜ’de Mezuniyet Törenleri Başladı Foto Galeri: KMÜ’de Mezuniyet Törenleri Başladı

20-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek törenlerin ilkinde İslami İlimler Fakültesi öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadı. 15 Temmuz Konferans Salonunda düzenlenen törene KMÜ Rektör V. Prof. Dr. Münir Oktay, il ve üniversite protokolü, davetliler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Kuran-ı Kerim tilaveti ve üniversitenin tanıtım filminin izlenmesiyle devam etti.

“MİLLETİMİZİN MANEVÎ İHTİYAÇLARINA EN İYİ ŞEKİLDE CEVAP VERMELİSİNİZ”

Törende konuşan İslami İlimler Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. İbrahim Coşkun öğrencilere seslenerek şunları söyledi: “Bir eğitimciyi mutlu eden en önemli husus mesleğini sevmesi, başta öğrencileri olmak üzere çevresine eğitim-öğretim açısından faydalı olduğuna inanmasıdır. Öğretmenlik veya diğer hizmetlerin tecrübesini yaşamaya başladığınızda sizin de aynı kanaatte olacağınızı ümit ediyorum. Mevcut bilgilerinizi sürekli taze tutarak ve geliştirerek bu görevi hakkıyla ifa edeceğinize inanıyorum. Öğrencilerle spor, müzik, tiyatro, gezi ve gözlem gibi her platformda diyalogunuzu geliştirmeli onların sevgisini kazanmalı ve rol model olmalısınız. Fakültemizde geçirmiş olduğunuz 5 yıllık tahsil müddeti içinde bizlerden almış olduğunuz bilgilerle yetinmeyerek meslek hayatınızda da aynı doğrultuda çalışacağınıza, yüklenmiş olduğunuz misyonu her zaman ve her ortamda en iyi şekilde temsil edeceğinize gönülden inanıyoruz. Meslekte hedefe ulaşabilmenin yegâne yolu, zamanı iyi değerlendirerek planlı bir şekilde çalışmaktan geçmektedir. Milletimizin maddi yönden olduğu kadar manevî yönden de gelişmesi zaruridir. Bunun için Diyanet İşleri Teşkilatında görev alacak siz gençlerin camilerde yapacağınız vaaz ve nasihatleri de önemli bir fırsat olarak görmeli, milletimizin manevî ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermelisiniz.”

“YARINLAR SİZLERE, ÜLKEMİZE VE TÜM İNSANLIĞA İYİLİKLER GETİRSİN”

Rektör V. Prof. Dr. Münir Oktay ise öğrencilerin bu anlamlı gününü en içten duygularıyla tebrik ederek, “Hayatın akışı içersinde verdiğiniz uzun emeklerin meyvesini almak üzere bulunduğunuz bu salonda ne kadar heyecanlı olduğunuzu, bu duyguları yaklaşık 40 yıl önce yaşamış biri olarak kısmen de olsa hissedebiliyorum. Umarım üniversitemizde geçirdiğiniz 4-5 yıllık bir dönem ömrünüze ışık tutan bir kandil olur. Sizleri tanımış olmanın bahtiyarlığı içinde hepinizi tekrar kutluyor, yarınların sizlere, sevdiklerinize, ülkemize ve tüm insanlığa iyilikler getirmesini diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından fakülte birincisi Cengiz Apak, mezuniyet kütüğüne isminin yazılı olduğu levhayı çaktı ve fakültede dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Video gösterimleri ve fakülte öğrencisi Emre Öncül’ün türkü dinletisi ile devam eden törenin sonunda belgelerini alan öğrenciler, mezuniyet coşkusunu keplerini havaya fırlatarak yaşadı.