Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda yapılan ilk günkü programa Genel Sekreter V. İbrahim Karagöz, Türk Halk Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Gizem Saygılı, üniversitenin akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Ramazan Şenlikleri, KMÜ Genç Ofis tarafından düzenlenen gençlik yarışmaları ile başladı. Gençler arasında düzenlenen halat çekme, matrah oyunu ve çuval yarışının ardından müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Gençlerin doyasıya eğlendiği ilk günkü faaliyetler Gastronomi ve Aşçılık Öğrenci Topluluğu tarafından hazırlanan ikramların sunulmasının ardından sona erdi.

Programın ardından Türk Halk Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Gizem Saygılı, Ramazan Şenliklerinin düzenlenmesinde emeği geçen Karaman Belediyesine, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne, Gençlik Spor İl Müdürlüğüne, KMÜ Genç Ofisine, Mustafa Elmas Orkestrasına ve öğrenci topluluklarına Türk Halk Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi adına teşekkür etti.

RAMAZAN ŞENLİKLERİ ÜÇ GÜN DAHA SÜRECEK

KMÜ’de 3 gün daha sürecek Ramazan Şenlikleri kapsamında; 19 Nisan Salı günü Bir Başka Tiyatro Öğrenci Topluluğu tarafından 'ramazan çadırı' adlı tiyatro oyunu sahnelenecek. 20 Nisan Çarşamba günü ise Sinema ve Tiyatro Öğrenci Topluluğu tarafından 'film gösterimi' sunulacak. Şenliklerin son günü olan 21 Nisan perşembe günü de Dil ve Edebiyat Öğrenci Topluluğu ile Sinema ve Tiyatro Öğrenci topluluğu tarafından 'hayatın içinden' adlı tiyatro oyunu sahne alacak.