Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) KMÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Harun Alp, Teknopark projesi olarak doğal bitkisel içerikli pişik önleyici krem üretti.

2 yüksek lisans ve 2 KOSGEB projesi ile GMP standardında üretimi yapılan Bioprof bitkisel içerikli pişik önleyici krem, uygun fiyatının yanı sıra sınıfının en doğal ve hızlı etkili ürünü olma özelliği taşıyor.

NİSAN AYINDA TÜRKİYE GENELİNDE SATIŞA SUNULACAK

Dr. Prof. Dr. Harun Alp’in ürettiği Bioprof bitkisel içerikli pişik önleyici krem, Nisan ayı içerisinde Türkiye genelindeki BİM mağazalarında satışa sunulacak.

Bioprof bitkisel içerikli pişik önleyici krem, pişik, isilik ve güneş yanığını hızlı şekilde iyileştiriyor. kollojen sentezini arttıran  krem, yara izi oluşumunu minimalize ederek yumuşacık şekilde yaraların iyileşmesini sağlıyor.

Bioprof bitkisel pişik kremi içeriğindeki yoğun bitkisel yağlar ile güçlü nemlendirici etkisiyle el ayak çatlaklarını hızlı ve etkili şekilde giderilmesine yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra yine bitkisel krem ayak kokusu oluşumunu engeller ve pudra kokusu ile ayakların güzel kokmasını sağlıyor. Bacak arası ve meme altı pişiklerini yok eder, yatan hasta pişik ve dekübit yaralarına hızlı etkilidir, bez dermatiti ve yetişkin yoğun bakım hasta bez pişiğinde de hızla sonuç verir.

PROF.DR. HARUN ALP KİMDİR?

1981 yılında Malatya’da doğdu. 1999-2004 yılları arasında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinde Lisans eğitimini tamamladı.

2004-2008 yılları arasında Ankara Üniversitesi Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalında Doktora yaptı.

Daha sonrasında Hatay MKÜ Tıp Fakültesi ve halen KMÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yapmaktadır.

40 adet uluslararası makale, 21 adet proje, 4 uluslararası kitap ve birçok sözlü yazılı bildirisi mevcuttur. İki adet doktora ve 5 yüksek lisans tezi danışmanlığı yapmıştır.