KMÜ’nün ‘Haydi Gel Spor Yapalım’ Projesine Yüzlerce Çocuk Katıldı Foto Galeri: KMÜ’nün ‘Haydi Gel Spor Yapalım’ Projesine Yüzlerce Çocuk Katıldı

Şubat ayında yaşanan deprem felaketinin ardından Karaman’a gelerek Kredi Yurtlar Kurumu’na yerleştirilen çocuklar için hazırlanan ‘Haydi Gel Spor Yapalım’ projesi bu ay sonunda tamamlanıyor.

27 Şubat’ta başlayıp 31 Mayıs’ta sona erecek olan proje ile voleybol, basketbol, badminton, taekwondo ve okçuluk başta olmak üzere 13 farklı branşta eğitim alarak spor yapan çocuklar proje yoğun ilgi gösterdi.

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sefa Lök eşliğinde ‘Haydi Gel Spor Yapalım’ projesine katılan çocuklarla bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı şunları söyledi: ”Deprem nedeniyle birçok vatandaşımız evinden yurdundan oldu. Bizler de üniversite olarak her alanda elimizden gelen tüm desteği gösterdik. Karaman’a gelen çocuklarımız içinde ‘Haydi Gel Spor Yapalım’ başlığı altında birçok etkinlik düzenleyerek onları spora yönlendirdik. Depremzede çocuklarımız haftanın dört günü gelerek spor tesislerimizde alanında yetkin hocalarımızın koordinasyonunda eğitimlere katıldı. Çocuklarımızın ilk geldikleri zamana kıyasla moral olarak çok iyi durumda olmaları bizler için son derece sevindirici. Bu nedenle bu projenin hayata geçmesinde emeği geçen başta Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sefa Lök’e, antrenör kardeşlerimize ve tüm personelimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu başarıda emeği geçen herkesten Allah razı olsun.”

Etkinliklere katılan çocuklarla yakından ilgilenen Rektör Gavgalı, çocuklarla birlikte bir süre spor yaptı.