KMÜ’ye Engelsiz Üniversiteler Ödül Töreni’nde 7 Bayrak Foto Galeri: KMÜ’ye Engelsiz Üniversiteler Ödül Töreni’nde 7 Bayrak

‘2023 Engelsiz Üniversiteler’ ödül töreninde ‘Eğitimde Erişilebilirlik’ ve ‘Mekânda Erişilebilirlik’ kategorilerinde 7 bayrak almaya hak kazanan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde (KMÜ) bayraklar birim yöneticilerine teslim edildi.

KMÜ Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamil Özdağ Fen Fakültesi ile Spor Bilimleri Fakültesi ‘Eğitimde Erişilebilirlik’ kategorisinde ‘yeşil bayrak’ ile ödüllendirilirken Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesi ile Mühendislik Fakültesi de ‘Mekânda Erişilebilirlik’ kategorisinde ‘turuncu bayrak’ ödülüne layık bulundu. Ayrıca Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ‘Mekânda Erişilebilirlik’ kategorisinde ‘turuncu bayrak’ adayı olmaya hak kazandı.  

KMÜ’DE BAYRAKLAR BİRİM YÖNETİCİLERİNE TESLİM EDİLDİ

Rektörlük makamında gerçekleştirilen bayrak teslim töreninde KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Edebiyat Fakültesi Dekanı Mehmet Mercan’a, Eğitim Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Münir Oktay’a, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercan Oktay’a, Kamil Özdağ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Yılmaz’a, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sefa Lök’e, Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Faruk Ayhan Baştçiftçi’ye, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Sezer‘e bayraklarını ve belgelerini teslim etti. Ayrıca ‘Mekânda Erişilebilirlik’ kategorisinde ‘turuncu bayrak’ adayı olmaya hak kazanılan belgeyi de Genel Sekreter Ahmet Tüfekci’ye teslim etti.

Törenin ardından açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, “Bayrak almaya hak kazanan ve aday olan birimlerimizin yöneticilerini ve personelini özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Üniversitemiz her alanda olduğu gibi erişebilirlik alanında da yapmış olduğu çalışmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Bu başarının üniversitemizin tüm birimlerine örnek olmasını temenni ediyor, herkese kolaylıklar diliyorum.” dedi.