İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunu Mustafa Koçak, 1954 yılında çekmeye başladığı fotoğraf ve video arşivini üniversitemiz merkez kütüphanesine bağışladı. KMÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından Karaman Kalesi, Karadağ, Manazan Mağaraları, Yılkı Atları, Tartan Konağı, İncesu Mağarası başta olmak üzere Karaman’ın tarihi ve kültürünü yansıtan pek çok yerin fotoğrafları 44 başlık altında, videolar ise 35 başlık altında toplandı.

Karaman temasıyla arşivlenen fotoğraf ve videolar, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından araştırmacıların ve ziyaretçilerin hizmetine sunulacak. 

Karaman’ın hafızası Mustafa Koçak’ı makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, kendisini üniversitede görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üniversiteye verdiği desteklerden dolayı Koçak’a teşekkür etti.

Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Mercan ile Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Ahmet Kahrıman’ın da yer aldığı ziyarette Rektör Gavgalı, Mustafa Koçak’a teşekkür belgesi takdim etti.

Mustafakoçakkkkkk2