Başkan Doğan, hak sahiplerine tapularını teslim etti

İzmit Belediyesi tarafından Üçtepeler’de 115 hektarlık alanda gerçekleştirilen şuyulandırma sonucunda hak sahiplerine yeni tapuları İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan tarafından teslim edildi.Kabaoğlu Mahallesi Üçtepeler bölgesindeki...

banner491
Başkan Doğan, hak sahiplerine tapularını teslim etti
banner567

İzmit Belediyesi tarafından Üçtepeler’de 115 hektarlık alanda gerçekleştirilen şuyulandırma sonucunda hak sahiplerine yeni tapuları İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan tarafından teslim edildi.

Kabaoğlu Mahallesi Üçtepeler bölgesindeki 115 hektarlık alanda gerçekleştirilen şuyulandırma sonucunda 1 adet ortaokul, 2 adet ilkokul, 1 adet pazar alanı, 2 adet ibadet yeri, 39 adet park yeri, 1 adet sosyo-kültürel alan, 1 adet sağlık tesisi alanı, 1 adet kreş alanı, 1 adet belediye hizmet alanı, 1adet teknik altyapı alanı ile 1 adet spor tesisi alanı oluşturuldu. Kabaoğlu Muhtarı Ali Akbaş ile hak sahiplerinin katıldığı tapu dağıtım töreninde konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Uzun bir süreçten sonra herkesi mutlu eden bir çalışmayı sonuçlandırmış bulunuyoruz. Artık bölgede oturan 553 kardeşimiz özgürce, rahatça yerini satabilecek, istediğini yapabilecek. Bizler İzmit Belediyesi olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya çalıştık. Kimsenin mağdur olmamasına özelikle dikkat edip oldukça şeffaf bir çalışma yaptık. Bu işler hiç de kolay olmuyor. Özellikle bölgede yapılaşmanın da bulunması, işin daha da dikkatli yapılıp mağduriyet yaşanılmaması gerekiyordu. Hiçbir vatandaşımızın mağdur olması, her işin hak hukuk içinde olmasına ayrı bir önem verdik. Yapılan her itirazı en titiz şekilde değerlendirdik ve hiç de kolay olmayan şuyulandırmayı yüzde 1 itiraz ile sonuçlandırdık. Yapılan çalışma ile bölgede yeni bir şehir kurulacakmış gibi okulundan, sağlık ocağına, ibadet yerinden parkına, pazarına kadar her şey düşünülüp planlaması yapıldı. Tapularınız hepinize hayırlı olsun. Önce sağlık, sıhhat, huzur içerisinde mutlu bir şekilde buralarda yaşamanızı diliyoruz” dedi.

Başkan Doğan konuşmasının ardından hak sahiplerine yeni tapularını teslim etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590