Başkan Karaosmanoğlu öğrencilerle buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük Akademi Lise’yi ziyaret ederek burada eğitim alan gençlerle buluştu.Başkan Karaosmanoğlu’nun Gölcük Akademi Lise ziyaretine Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş,...

banner491
Başkan Karaosmanoğlu öğrencilerle buluştu
banner567

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük Akademi Lise’yi ziyaret ederek burada eğitim alan gençlerle buluştu.

Başkan Karaosmanoğlu’nun Gölcük Akademi Lise ziyaretine Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Büyükşehir Yöneticileri Akademi Lise yöneticileri katıldı. Başkan Karaosmanoğlu, Gölcük Akademi Lise’de ilk olarak öğrencilerin spor yaptığı spor salonunu ziyaret etti. Buradaki öğrencilerle sohbet eden Başkan Karaosmanoğlu, sporun insan hayatındaki önemine değinerek, gençlere hayatlarının her döneminde spor yapmalarını tavsiye etti. Öğrencilere birçok önemli tavsiyelerde bulunan Başkan Karaosmanoğlu, “Size sunulan eğitim fırsatlarının en iyi şekilde değerlendirin ve kendinizi iyi yetiştirin. Bizler sizler için bu Akademi Liseleri yapıyoruz. Sizlerin iyi yetişmesi, bizlerin geleceğe güvenle bakması anlamına geliyor” dedi.

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, ardından Gölcük Akademi Lise’deki “Değerler Eğitimi” kapsamında yürütülen Tarih Okumaları dersine katıldı. Herkesin tarih bilmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Tarih bir ibret dersidir. Bizler güçlü olmalıyız. Tarih bize güçlü olmayı öğretti. Eğer tarihte yapılanlardan ders çıkarır ve kendimizi iyi yetiştirirsek, bize vatan olan Anadolu’dan kimse bizi kopartamaz” diye konuştu.

Başkan Karaosmanoğlu’nun Gölcük Akademi Lise’deki duraklarından biri de en üst katta yer alan Divane oldu. Burada gerçekleştirilen “Nurettin Topçu” dersine katılan Başkan Karaosmanoğlu öğrencilerle bir sohbet gerçekleştirdi. Öğrencilerin Nurettin Topçu’nun “Ahlak” adlı eserinden pasajlar okuduklarını öğrenen Başkan Karaosmanoğlu, “Nurettin Topçu, gönül dünyamızın son derece önemli bir kalemiydi. O görevini yaptı. Allah razı olsun. Şimdi bize yeni Nurettin Topçu’lar lazım” şeklinde konuştu.

Başkan Karaosmanoğlu sohbette eğitimin önemine de vurgu yaptı. Başkan Karaosmanoğlu, “Size sunulan eğitim fırsatlarını en iyi şekilde değerlendirin ve kendinizi iyi yetiştirin. Bizler sizler için bu Akademi Liseleri yapıyoruz. Sizlerin iyi yetişmesi, bizlerin geleceğe güvenle bakması anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.

Başkan Karaosmanoğlu, ziyareti çerçevesinde Mehmet Akif Ersoy okumalarının yapıldığı sınıfa da girdi. İstiklal Marşı’nın bir iman abidesi olduğunu kaydeden Başkan Karaosmanoğlu, “Çünkü Akif, bu şiiri yaşayarak yazmıştır. Bizlerin de özellikle İstiklal Marşı’nı ve onun büyük şairi Akif’i çok iyi bilip anlamamız gerekiyor. Belleğinizi Akif’le destekleyin” dedi.

Sohbette Başkan Karaosmanoğlu gençlere Akif ve Necip Fazıl’dan şiirler okudu. Necip Fazıl’ın “İşte iz geliniz, toprak post, Allah dost” mısralarını okuyan Başkan Karaosmanığlu, Akif’den de “Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerin, Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim. Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım. Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım” şiirini okudu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590