Başkan Toltar’ın Pazar buluşmaları sürüyor

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın her Pazar günü düzenlediği yöre dernekleri ile kahvaltı programının bu haftaki durağı Ağrı Taşlıçay Derneği oldu.Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar her Pazar yaptığı yöre dernekleri ile...

banner491
Başkan Toltar’ın Pazar buluşmaları sürüyor
banner567

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın her Pazar günü düzenlediği yöre dernekleri ile kahvaltı programının bu haftaki durağı Ağrı Taşlıçay Derneği oldu.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar her Pazar yaptığı yöre dernekleri ile kahvaltı programı, Ağrı Taşlıçay Derneği ile devam etti. Kahvaltıda Dilovası Ağrı Taşlıçay Derneği Başkanı İsmail Yıldız ve yönetiminin yanı sıra Dilovası Belediye Başkan Yardımcısı Edip Bingöl, Dilovası Belediye Meclis üyesi Cemil Daşdemir, Dilovası Dernekler Federasyonu Başkanı Ercan Güneş ve yöre dernek başkanları da yer aldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Dilovası Ağrı Taşlıçay Derneği Başkanı İsmail Yıldız, "Düzenlemiş olduğumuz toplantıda hedefimiz hem hemşehrilerimiz ile hem de Dilovası Belediye Başkanımız Ali Toltar ile bir araya gelerek birliğin sağlanması ve yaşadığımız kentin sorunlarını konuşarak çözüm önerileri sunmaktır. Katılımlarından dolayı Dilovası Belediye Başkanımız Ali Toltar’a ve herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Dernek Başkanının ardından konuşan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ise "Hafta sonları düzenlediğimiz yöre dernekleri ile kahvaltı programlarımız sürüyor. Bu hafta da sizlerin konuğu olduk. Düzenlenen programa katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimizi ve dayanışmamızın en güzel örneklerinden biri olan bu buluşmalarımızda ilçemizin ana sorunları ve çözümlerini siz değerli hemşerilerimle konuşmak ve tartışmak bizlere ayrı bir güç veriyor" dedi.

Ülke gündemine dair kısa bir konuşma da yapan Başkan Toltar, "İlçemizi konuşmadan önce resmin büyüğünü görmeniz için birkaç hatırlatma yapmak istiyorum. Ülkemiz çok önemli süreçten geçiyor. Bölge coğrafyamızda yaşananları hep birlikte görüyoruz. İslam coğrafyasında akan kanlara dur demek için her türlü oyunlara karşı dimdik ayakta duran, dünya beşten büyüktür diyecek kadar cesur olan bir Cumhurbaşkanımız var. Türkiye eski Türkiye değildir artık” şeklinde konuştu.

“Oynanan oyunları hepimiz çok iyi biliyoruz” diyen Başkan Toltar, “Komşu coğrafyamızda yaşananları hep birlikte görüyoruz. Bu akan kanların ülkemize sıçraması için her türlü kirli oyunları oynayan Avrupa’nın yanı başımızda oynadığı oyunları ve çirkin yüzlerini hep birlikte görüyoruz. İçerdeki ve dışarıdaki hainlerin onlara sağladığı destekle neler yaptıklarını hep birlikte gördük. Ülkemizin güçlenmesini istemeyenlerin oyunlarına dur demek için artık daha çok kenetlenmeliyiz. Daha çok birlik ve beraberliğimizi sağlamalıyız. Son olarak Afrin’de yapılan Zeytin Dalı operasyonunun en az kayıpla ve başarıyla sonuçlanması dileğimizle dualarımız Mehmetçiğimizin yanındadır" ifadelerini kullandı.

Belediye çalışmalarından da bahseden Başkan Toltar sözlerine şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz hafta Başbakan Yardımcımız Fikri Işık ve milletvekillerimizle yaptığımız koordinasyon toplantısı sonrası çalışmalarımız hız kazandı. Öncelikli sorunlarımız olan Batı kavşağı hız aldı. 6 Şubat’ta Büyükşehir tarafından ihale yapılacak ardından da çalışma başlatılacak. Eynerce kavşağında 4 istimlak yapılacak ve bununla birlikte Yavuz Sultan Selim Caddesine bağlantı yolu açılacak. Yarı Olimpik Yüzme havuzumuz birkaç hafta içinde ihale edilecek. Kayapınar Spor Tesisleri için Orman Bakanlığında sona gelindi. İnşallah kısa zamanda kazma vuracağız.”

“Diliskelesi Mahallemize yapacağımız kapalı futbol sahası ilçe ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Diliskelesi’nde yakında yeni bir semt konağının temelini atacağız. Mahallelerimizi birbirine yakınlaştıracak hastane ulaşımını kolaylaştıracak bağlantı yolu için çalışmalarımız hızlandı. Kısa sürede sonuç alınacak ve çalışma başlatılacak. TIR Parkı ile ilgili yer tahsisi konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah yer belirlendikten sonra kısa sürede TIR parkımızı açacağız. Kapalı Semt Pazar’ı için yer satın aldık. Yakında buranında çalışmasına başlayacağız. Bağdat Caddesi ikinci etabına başlıyoruz. İlçemize yakışır bir Bağdat Caddesi yapacağız. Biten semt konaklarımız var yakında onların açılışını yapacağız."

Başkan Toltar konuşmasının ardından kahvaltı programına katılanlarla sohbet etti. Sorunlar ve yapılması gerekenler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner592

banner590

banner591