Bilgi Evi’nde Aşure Kardeşliği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Bilgi Evleri’nde, Muharrem ayı nedeniyle öğrencilere aşure dağıtımı yapıldı.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Darıca Kazım Karabekir Bilgi Evi öğrencileri...

banner491
Bilgi Evi’nde Aşure Kardeşliği
banner567
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Bilgi Evleri’nde, Muharrem ayı nedeniyle öğrencilere aşure dağıtımı yapıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Darıca Kazım Karabekir Bilgi Evi öğrencileri Muharrem ayı nedeniyle aşure programı düzenledi. Bilgi Evi’nde eğitmenleriyle birlikte aşure pişiren ve daha sonra yiyen öğrenciler, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Darıca Kazım Karabekir Bilgi Evi’nde düzenlenen etkinliğe öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı. ’’Rahmete Vesile Affa Bahane Zamanlardan Bir Zaman: Aşure Günü’’ adlı programda; Peygamberler tarihinde Aşure Günü’ne denk gelen olaylar anlatıldı. Muharrem ayının önemi, aşure gününün önemi ve bu günde kendilerine lütuf ve ihsanda bulunulan on Peygamberden söz edildi.

Kerbela olayına da değinilen etkinlikte, bu tür olayların insanlığı ayrıştırmak yerine barış ve sevgiye vesile olması gerektiği kaydedildi. Mübarek günlerin, Allah’ın kullarını affetmek ve onlara lütufta bulunmak için bir vesile olarak yarattığından ve Allah’ın rahmetinin genişliğinden bahsedilen program hep birlikte edilen dualardan sonra öğrenciler için hazırlanan aşure ikramı ile sona erdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590