Bilim Merkezi Artık Gün Sayıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir ve TÜBİTAK işbirliği ile yapılan Kocaeli Bilim Merkezi’nde incelemelerde bulundu.Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir tarafından...

banner491
Bilim Merkezi Artık Gün Sayıyor
banner567
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir ve TÜBİTAK işbirliği ile yapılan Kocaeli Bilim Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir tarafından Seka’da yapımı devam eden Bilim Merkezi’nde incelemelerde bulundu. TÜBİTAK’ın da destek verdiği Bilim Merkezi’nin mekan içi çalışmalarında sona gelinirken çalışmaların kısa bir süre sonra bitmesi bekleniyor.

Eski Seka Kağıt Fabrikası’na ait binaların restorasyonu ile ortaya çıkan Bilim Merkezi’ni gezen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bilim Merkezi içerisindeki düzenekleri tek tek inceledi. Başkan Karaosmanoğlu’na Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ali Yeşildal ve Başkan Danışmanı Ömer Polat eşlik etti.

Bilim Merkezini Kocaeli’ne bir an önce kazandırmak istediklerini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Genç nesillerimizin bilimi yaşayarak öğrenmesi ve bilime dokunabilmeleri için bu merkezler ülkemiz için çok önemli. Buralar müze gibi olmayacak, çocuklarımız burada bilime yaklaşacak. Geleceğin araştırmacıları burada yetişecek. Yeni buluşları burada görecekler” dedi.

Bilim Merkezi’nin 6 bin metrekarelik interaktif sergi salonu bulunacak. Bu salonda ziyaretçiler deney aletlerini kendileri kullanarak sonuçlarını anında gözlemleyebilecek. Bilim Merkezi’ne dönüşecek Seka fabrikaları gençlerin gelişmelerine katkı sağlayacak. Bilim Merkezi, çocukların ve gençlerin vakitlerini faydalı çalışmalarla geçirebilecekleri bir eğitim-gelişim merkezi olarak tasarlandı.

Bilim eğitim merkezinin genç bilim adamı ve uzmanlardan oluşacak kaliteli kadrosunun gözetimi altında ve danışmanlığında, çocukların potansiyelleri keşfedilecek ve kabiliyetlerini kullanabilecekleri imkanlar sunulacak. Özel yetenekli çocuklar burada kendilerine özel programlarla eğitilecek.

Seka Bilim Merkezi, bilim ve teknolojiyle ilgilenen, ilerlemek, kendisini geliştirmek isteyen tüm gençlerimiz için bir eğitim üssü olacak. Kocaeli bilim merkezinde bilim kampları, sertifika programları, halk dersleri, bilim adamlarıyla söyleşi saatleri, devamlı seminerler ve konferanslar yapılacak. Merkez, ulusal ve uluslararası kongrelere, seminerlere ve proje yarışmalarına ev sahipliği yapacak.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner576