banner464

Kocaeli’de 3 Gün Süren Su Kesintisi Yaşanacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, Yuvacık Barajı ile Kullar İçmesuyu Arıtma Tesisi arasında yapına devam ettiği HES inşaatındaki çalışmalar nedeniyle il genelinde 3 gün dönüşümlü olarak 24 saatlik su kesintisi yaşanacak.Kocaeli Büyükşehir...

Kocaeli’de 3 Gün Süren Su Kesintisi Yaşanacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, Yuvacık Barajı ile Kullar İçmesuyu Arıtma Tesisi arasında yapına devam ettiği HES inşaatındaki çalışmalar nedeniyle il genelinde 3 gün dönüşümlü olarak 24 saatlik su kesintisi yaşanacak.Kocaeli Büyükşehir...

26 Ekim 2014 Pazar 15:17
54 Okunma
Kocaeli’de 3 Gün Süren Su Kesintisi Yaşanacak
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, Yuvacık Barajı ile Kullar İçmesuyu Arıtma Tesisi arasında yapına devam ettiği HES inşaatındaki çalışmalar nedeniyle il genelinde 3 gün dönüşümlü olarak 24 saatlik su kesintisi yaşanacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Yuvacık Barajı ile Kullar İçmesuyu Arıtma Tesisi arasında yaptırılan Hidroelektrik Santrali(HES)’inde, bin 200 milimetre çapındaki çelik boru bağlantısı yapılacak. Kocaeli Su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, çalışma nedeniyle 28-29 ve 30 Ekim tarihlerinde Kandıra haricindeki 10 ilçede dönüşümlü olarak su kesintilerine gidileceği bildirildi.

Gece 00.30’dan başlayarak 24 saat sürecek olan su kesintileri süresince şehre Sapanca gölü, derin su kuyuları ile yerel su kaynaklarından elde edilen sular arıtma tesislerinde arıtılarak verilecek. Yapılacak su kesintilerine karşı, kesinti yapılacak bölgelerde yer alan aboneler, gerekli önlemleri almaları konusunda uyarıldı.

Açıklamada yer alan ve kesintinin yaşanacağı yerler ise şöyle:

28 Ekim Salı Günü Saat 00.30’dan itibaren 24 saat süre ile su kesintisi yapılacak yerler:

Gölcük ilçesi; Donanma, İpekyolu, Piyalepaşa, Şirinköy, Yenimahalle, Şehitler, Yüzbaşılar, Merkez, Yalı, Atatürk, Topçular, Örcün, Cumhuriyet, Düzağaç, Saraylı ve Yunus Emre mahalleleri, Yazlık: Yenimahalle ve Yazlık Merkez mahalleleri, Hisareyn: Hisareyn Merkez, Karaköprü mahalleleri. Kartepe ilçesi; Uzunçiftlik, Acısu, Emek, Ertuğrul Gazi, Ataevler Mahalleleri Ve Cengiz Topel Havaalanı Mevkii. Karamürsel İlçesi; Karamürsel ilçe merkezinin tamamı, Ereğli, Tepeköy, Gazanfer Bilge mahallesi. Başiskele İlçesi; Karşıyaka’nın tamamı, Aydınkent, Altınkent mahalleleri. Bahçecik: Yeşilkent, Şehit Ekrem, Kılıçarslan, Körfez, Damlar mahalleleri. Yeniköy: Merkez, Atakent, Karşıyaka, Sepetlipınar mahalleleri.

29 Ekim Çarşamba Günü Saat 00:30’dan İtibaren 24 Saat Süre ile su kesintisi yapılacak yerler:

Körfez ilçesi; Tütünçiftlik: Esentepe, Kuzey, Yeniyalı, Fatih, Güney, Barbaros, Yavuz Sultan Selim, Çamlıtepe mahalleleri. Yarımca: Hacı Osman, Atalar, Kirazlıyalı, Mimar Sinan, Şirinyalı mahalleleri.

Hereke: Yukarı Hereke, Kışla Düzü, Küllük, Agah Ateş mahalleleri. İzmit İLÇESİ; Çukurbağ, Cedit, Topçular, Hacıhızır, Erenler, Yenidoğan, Serdar, Gültepe, Zabıtan mahalleleri Ve Akçakoca Konutları.

30 Ekim Perşembe Günü Saat 00:30’dan itibaren 24 saat süre ile su kesintisi yapılacak yerler:

Gebze ilçes; Gebze ilçe merkezinin tamamı. Çayırova ilçesi; Emek, İnönü, Akse, Şekerpınar, Atatürk ve Özgürlük mahalleleri. Darıca ilçesi; Darıca ilçe merkezinin tamamı. Dilovası ilçesi; Dilovası ilçe merkezinin tamamı ve GEBKİM, Makine OSB, İMES OSB ile Demirciler, Köseler, Tepecik, Çerkeşli Köyleri.

Yorumlar