Mavi Beyazlı Boksörler, Türkiye İkincisi Oldu

Türkiye Boks Federasyonu tarafından düzenlene Kulüpler arası Boks Şampiyonasında, Kocaeli Büyükşehir Kağıtsporlu boksörler Türkiye ikincisi oldu.Türkiye boks federasyonu tarafından, Sarıyer Spor Salonunda düzenlenen şampiyonaya Türkiye...

banner491
Mavi Beyazlı Boksörler, Türkiye İkincisi Oldu
banner567
Türkiye Boks Federasyonu tarafından düzenlene Kulüpler arası Boks Şampiyonasında, Kocaeli Büyükşehir Kağıtsporlu boksörler Türkiye ikincisi oldu.

Türkiye boks federasyonu tarafından, Sarıyer Spor Salonunda düzenlenen şampiyonaya Türkiye genelinde 21 kulüp katıldı. Kocaeli Büyükşehir Kağıtsporlu Boksörler, Fenerbahçe takımı ardından Türkiye ikincisi oldu. Şampiyonaya 21 takımdan, 138 boksör katılırken, eleme ve takım puanlarının baz alınarak yapıldığı şampiyona beş gün sürdü.

Şampiyona genelinde Kağıtsporlu boksörler, iki şampiyonluk, iki ikincilik, iki de üçüncülük kazanarak takımlar düzeyinde Türkiye ikincisi olmayı başardı. 56 kiloda Selçuk Eker ile 75 kiloda Burhan Akçay Türkiye şampiyonu oldu. 49 kiloda Talha Aktürkoğlu ile 64 kiloda Emirhan Yıldız Türkiye ikincisi oldu. 60 kiloda Mehmet Topçakan ile 91 kiloda Muhammed Bulut Türkiye üçüncüsü oldu.

Dokuz boksörle turnuvaya katılan mavi beyazlı boksörler, altı Türkiye derecesi kazanarak bir başarı daha elde etti. Müsabakanın ardından Türkiye ikincilik kupasını Federasyon yöneticileri verdi. Türkiye ikinciliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Boks Branş Sorumlu Yöneticisi Ömer İslamoğlu,” Sporcularımızı ve antrenörlerimizi bu başarılarından dolayı tebrik diyorum. Önümüzdeki hafta İskenderun’da yapılacak olan ferdi Türkiye Boks şampiyonası öncesi bizim açımızdan büyük bir moral olmuş oldu. Boksta başarılarımız Türkiye ve uluslar arası düzeyde devam edecektir” dedi.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535