Zamansız Çöp Çıkaranlar Hakkında Yasal İşlem Yapılıyor

İzmit Belediyesi, yazılı ve sözlü uyarıları dikkate almayarak saati dışında çöp çıkartanlar hakkında yasal işlem yapıyor.Belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, özellikle kent merkezinde çöp toplama saati...

banner491
Zamansız Çöp Çıkaranlar Hakkında Yasal İşlem Yapılıyor
banner567
İzmit Belediyesi, yazılı ve sözlü uyarıları dikkate almayarak saati dışında çöp çıkartanlar hakkında yasal işlem yapıyor.

Belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, özellikle kent merkezinde çöp toplama saati dışında çöplerini yol ve caddelere çıkartarak görsel kirlilik oluşturan 273 kişi hakkında cezai işlem yapıldığı belirtildi. Yetkililer, vatandaşlardan çöp çıkartma saatlerine uymaları konusunda destek isteyerek, “Özellikle şehir merkezinde çöp toplama saatleri hakkında esnaflarımıza yazılı tebligatlarda bulundu. Kent merkezinde yoğun araç trafiği nedeniyle sürekli çöp toplama imkanımız olmuyor. Bu yüzden de kent merkezinde yaz döneminde 20.30- 07.30 saatleri arasında, kış döneminde de 19.30-07.30 saatleri arasında çöpler alınmaktadır. Bu saatlerin dışında çöplerin çıkartılmaması gerekiyor. Belirlenen saatler dışında çöplerin çıkartılmasıyla hiç de hoş olmayan görüntüler ortaya çıkmakta, bu da halkımızın haklı tepkilerine neden olmaktadır. Bu işlerin ceza ile değil de duyarlılıkla çözümleneceğine inanmaktayız” şeklinde konuştular.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner581