banner464

- Ak Parti Konya İl Başkanı Sorgun’dan Beyşehir’e Veda Ziyareti

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi’ne veda ziyaretinde bulundu.27 Aralık’taki 5. Olağan AK Parti Konya İl Kongresi öncesinde il başkanı adayı olmadığını açıklayan AK Parti İl Başkanı Ahmet...

- Ak Parti Konya İl Başkanı Sorgun’dan Beyşehir’e Veda Ziyareti

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi’ne veda ziyaretinde bulundu.27 Aralık’taki 5. Olağan AK Parti Konya İl Kongresi öncesinde il başkanı adayı olmadığını açıklayan AK Parti İl Başkanı Ahmet...

19 Aralık 2014 Cuma 17:47
71 Okunma
- Ak Parti Konya İl Başkanı Sorgun’dan Beyşehir’e Veda Ziyareti
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi’ne veda ziyaretinde bulundu.

27 Aralık’taki 5. Olağan AK Parti Konya İl Kongresi öncesinde il başkanı adayı olmadığını açıklayan AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, veda ziyaretleri kapsamında Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’u ziyaret ederek helallik istedi. Başkan Özlatun’un makamında gerçekleşen ziyarete AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Şenol, Belediye Başkan Yardımcıları Halim Gümüşel, Kamil Göksu, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeleri de eşlik etti.

Başkan Özaltun, “İl Başkanımızla yaklaşık bir yıllık bir çalışma şansımız oldu, bilgisi, birikimi ve tecrübeleriyle bizlere yol gösterici olan İl başkanımız her yönüyle önder sayılabilecek bir insan. Benim için bir örnek, kendisiyle daha uzun yıllar çalışmak isterdim ama bu bir bayrak yarışı, gönlümüz önümüzdeki günlerde, önümüzdeki yıllarda partimiz bünyesinde tekrar dönüşünü arzu ediyor. Rabbim Türkiye Büyük Millet Meclisinde Başbakanımızla, AK Sarayda Cumhurbaşkanımızla inşallah tekrar çalışmayı nasip etsin bizlere” dedi.

Beyşehir İlçe Teşkilatı adına Ahmet Sorgun’a teşekkürlerini sunan AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Şenol da, bundan sonraki yaşamında Ahmet Sorgun’a başarı dileklerini iletti.

Beyşehir’e gelişinin iki amacı olduğunu belirten Başkan Sorgun, “Bugün burada Belediye Başkanımızın makamında bir araya geldik, öncelikle AK Parti İlçe Başkanımız Mustafa Şenol beyin başkanlık görevinin hayırlı olmasını diliyorum. İkinci sebep olarak ise bildiğiniz üzere artık Konya İl Başkanlığımın son günleri ve istedim ki bütün ilçelerimizi gezerek bu davada emeği geçen kardeşlerim ile helalleşeyim. 5 yıldır bu baki davanın bir neferi olarak gayretimiz oldu. Bu süre içerisinde ilçelerimize defalarca geldik. Teşkilatlarımızın tüm birimleriyle ve hep birlikte önemli birçok çalışmalara ve başarılara imza attık. Böyle bir zamanda bu baki davada hak rızası ve halk hizmetinde olmak, bizim için en önemli olan şeydi. Yoksa Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı; Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olduğu bir dönemde kimin il veya ilçe başkanı olduğu önemli değil. Önemli olan bu davanın devamıdır. 5. Olağan İlçe Kongrelerimizi tamamladık. Ben, tüm ilçe teşkilatlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Tabi durmak yok diyoruz ve zaten ilçelerimiz de yeni dönem çalışmalarını başlattı” diye konuştu.

Başkan Sorgun konuşmasında, “Konya’da gerçekleştirilen projelerde ve hale devam eden yatırımlarda her birinizin emeği var. Teşkilatlarımızın oluşturduğu güç Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da, Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nda sembolleşiyor. Allah’ın izniyle de onlarda bunu zalimlerin yüzüne haykırıyor. Onlardan başkada tam manasıyla da bunu haykıran yok. Bize düşen bu tabloyu güçlendirmek. Kimin il Başkanı, kimin İlçe Başkanı, kimin Belediye Başkanı olduğu önemli değil. Bu bir dava, bu dava da asla kırılmak küsmek olmaz. Bugüne kadar geçen emeklerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyor, hakkınızı helal edin diyorum”dedi.

Başkan Özaltun ziyaretin anısına Başkan Sorguna tarihi Eşrefoğlu Camisinin yer aldığı çini tabak hediye ederken, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun’da İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Şenol’a ve Başkan Özaltun’a çini fincan takımı verdi.

Yorumlar