banner659

Kahraman gaziye belediyede coşkulu karşılama

Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatında gazi olan Uzman Çavuş Serkan Köroğlu, Meram Belediyesi ziyaretinde büyük bir coşkuyla karşılandı.

banner491
Kahraman gaziye belediyede coşkulu karşılama
banner567

Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatında gazi olan Uzman Çavuş Serkan Köroğlu, Meram Belediyesi ziyaretinde büyük bir coşkuyla karşılandı.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de teröristlere karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatında yaralanarak gazi olan Konyalı Uzman Çavuş Serkan Köroğlu’nu geçtiğimiz günlerde ziyaret etti. Kahraman gazi Köroğlu, hastane kontrollerinden sonra Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’ya iade-i ziyarette bulundu. Meram Belediyesi girişinde belediye personeli tarafından “Bu millet seninle gurur duyuyor”, “En büyük asker bizim asker” gibi sloganlarla ve büyük bir coşkuyla karşılanan Afrin Gazisi Uzman Çavuş Serkan Köroğlu, duygularına hakim olamadı.

Gazi Serkan Köroğlu ile gurur duyduklarını ifade eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Serkan kardeşimiz daha önce Fırat Kalkanı Harekatında gazi düşmüş, geldi. İyileştikten sonra tekrar operasyonu çıktı ve Afrin’de teröristlerle mücadelede şarapnel parçasının isabet etmesiyle tekrar gazi oldu. Kendisini evinde ziyaret ettiğimizde; ‘Arkamda bekleyen olmasın, bu vatan için ben tekrar gideceğim’ dedi. Vatan için şu ana kadar evliliği düşünmemiş bir kardeşimiz. Böyle kardeşlerimiz oldukça bu vatan düşmez, bu bayrak inmez inşallah” diye konuştu.

Başkan Toru, konuşmasında şunları kaydetti: “Bu vatan hep ayakta kaldı. Yiğitlerimiz doğarken kulağına ezan okundu, ölürken de salalarla uğurlandı. Bu topraklar böyle mümbit topraklardır. Serkan kardeşimiz gibi vatan evlatlarından Allah razı olsun, Rabbim onları her türlü kötülüklerden muhafaza eylesin. Biz onunla, onun gibi Mehmetçiklerimizin hepsiyle gurur duyuyoruz. Devletimizin bekası için her daim bütün milletimizin duası sizinledir.”

Gazi Serkan Köroğlu da belediyedeki karşılama için, “Böyle görünce daha bir şevkleniyor ve gururlanıyor insan” dedi. Başkan Toru da, “Sizde zaten o şevk var, hiç ölmemiş ki” ifadelerini kullandı. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Gazi Serkan Köroğlu’na günün anısına filografi sanatıyla yapılmış Türk Bayrağı tablosu hediye etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner654

banner653

banner612

banner658

banner590