banner464

Meram’ın Yeni Mahallelerinde Yerinde Tespit

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru, belediyeye mahalle olarak yeni bağlanan köy ve beldelerde gereken yatırımların yapılacağını söyledi.Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Meclis Üyeleri Ali Selvi ve Dursun Uysal, Başkan...

Meram’ın Yeni Mahallelerinde Yerinde Tespit

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru, belediyeye mahalle olarak yeni bağlanan köy ve beldelerde gereken yatırımların yapılacağını söyledi.Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Meclis Üyeleri Ali Selvi ve Dursun Uysal, Başkan...

19 Kasım 2014 Çarşamba 14:52
22 Okunma
Meram’ın Yeni Mahallelerinde Yerinde Tespit
Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru, belediyeye mahalle olarak yeni bağlanan köy ve beldelerde gereken yatırımların yapılacağını söyledi.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Meclis Üyeleri Ali Selvi ve Dursun Uysal, Başkan Yardımcısı Hasan Görgülü, ilgili daire müdürleri ve teknik personel ile birlikte belediyeye yeni bağlanan mahallelerdeki çalışmaları yerinde inceledi. Sabah 07.00’de başlayan ve akşam 18.00’e kadar süren program kapsamında toplam 16 yeni mahalle gezildi. Mahalle sakinleriyle sohbet eden Başkan Toru, çocuklara da oyuncak hediye etti.

“VATANDAŞLARIMIZ YAPILAN HİZMETTEN MEMNUN”

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru gezinin ardından yaptığı açıklamada, ilçeye bağlanan köy ve beldelerde tespit edilen sorunların en kısa sürede giderileceğini belirtti. Başkan Toru, “ 6360 sayılı yasa gereğince 30 Mart yerel seçimlerinden sonra belediyemize bağlanan 22 köy ve 6 beldemiz var. Şu anda bu mahallelerimizde ’Yerinde Tespit, Yerinde Çözüm’ sloganımız uyarınca zeminde ekiplerimiz ve meclis üyelerimizle beraber sabah 07.00’den itibaren çalışmalara başladık. Yapılan çalışmaları bire bir denetledik. Bu 16 mahallemiz Bayat, Kayhüyük, Kavak, Kayadibi, Çomaklar, Sadıklar, Yeşiltekke, Çukurçimen, Hatunsaray, Botsa, Yeşildere, Kayalı, İlyasbaba, Kumralı, Evliyatekke ve Gökyurt’tur. Genelde bu mahallelerdeki vatandaşlarımızın belediye hizmetlerinden memnuniyetini gözlemledik. Yol, asfalt ve temizlik hizmetleriyle ilgili bir şikâyetleri bulunmuyor. İlave istekler varsa bunları da ekiplerimizle beraber yerinde bizzat gözlemleyerek ve tespit ederek programımıza dahil ettik. İnşallah en kısa sürede de tespit ettiğimiz sorunları da çözerek 6360 sayılı yasa gereği belediyemize bağlanmalarının sonuçlarını en pozitif şekilde yansıtmış olacağız. Mahallelerimizde yol açma, kumlama, parke ve asfalt serimi çalışmaları devam ediyor. İnşallah yeni bağlanan diğer mahallelerimizi de gezerek onların sorunlarına da çözüm bulmaya devam edeceğiz. Bize gösterdikleri sıcak ilgiden ve samimiyetlerinden dolayı tüm hemşehrilerimize ve ekipteki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

“YENİ MAHALLELERİN ŞEHİRLEŞME STANDARTLARI YÜKSELECEK”

Yeni mahallelere gereken yatırımların yapılacağını kaydeden Başkan Toru, "Bu konuda titiz bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşlarımız sabırlı olsunlar ve şuna inansınlar ki; Meram Belediyesi olarak bu 5 yıllık dönemde asfalt, ulaşım, altyapı ve sosyal amaçlı tesisler noktasında gerekli programları yaptık. Bu mahallelerimizin şehirleşme standartlarının yükseltilmesi için ekiplerimizle birlikte seferber olacağız" dedi.

“BELEDİYECİLİK GÖNÜL İŞİDİR”

Belediyeciliğin bir gönül işi olduğunu vurgulayan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, "Belediyecilik bir gönül işidir, ekip işidir ve hizmet adamı olmayı gerektirir. Sadece şahıs olarak değil ekibimizdeki başkan yardımcıları, meclis üyeleri, daire müdürleri ve çalışan personelimizle birlikte ekip ruhunu yakalamış olduk. İnşallah bu sinerjiden Meram üst düzeyde istifade edecektir. Hemşehrilerimizin hizmetkârıyız ve bu 5 yıl boyunca da devam edecek. Meram’a yeni bağlanan bu mahallelerimiz, bu dönem sonunda hizmete doymuş olacak. Tek hedefimiz budur ve bu hedefe koşacak şekilde ekibimizle beraber seferber olduk" diye konuştu.

“HİZMETLER ARTARAK DEVAM EDİYOR”

Meram Belediyesi Meclis Üyesi Ali Selvi ise, "Yeni bağlanan mahallelerimizde güzel bir çalışma yürüttük ve bu çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Bu mahallelerimizi ziyaret ederek insanlarımızla hemhal olduk. Hemşehrilerimiz gördüler ki yeni süreçte hizmetler kaldığı yerden daha da artarak devam ediyor. Bu hizmetler sonucunda da yaşam standartlarına yansıyan birçok yenilikler oluyor" ifadelerini kullandı.

Meclis Üyesi Dursun Uysal da, "Meram için bugüne kadar çalıştık, bugünden sonra da Meram Belediye Başkanımız Sayın Fatma Toru ile birlikte gecemizi gündüzümüze katarak bu mahallelerimizde aynı çalışmalara devam edeceğiz. Yapılan çalışmaları da yerinde gözlemlemiş olduk. Başkanımıza ve çalışma ekibine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Yorumlar