banner464

Selçuk’ta Kariyer Ve İletişim Günleri

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Girişimcilik ve Kariyer Topluluğu tarafından düzenlenen “Kariyer ve İletişim Günleri” kapsamında CNN Türk Haber Sunucusu Burak Törün ve son dönemlerin başarılı müzisyenlerinden Serhat Bedük öğrencilerle bir...

Selçuk’ta Kariyer Ve İletişim Günleri

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Girişimcilik ve Kariyer Topluluğu tarafından düzenlenen “Kariyer ve İletişim Günleri” kapsamında CNN Türk Haber Sunucusu Burak Törün ve son dönemlerin başarılı müzisyenlerinden Serhat Bedük öğrencilerle bir...

25 Aralık 2014 Perşembe 12:13
34 Okunma
Selçuk’ta Kariyer Ve İletişim Günleri
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Girişimcilik ve Kariyer Topluluğu tarafından düzenlenen “Kariyer ve İletişim Günleri” kapsamında CNN Türk Haber Sunucusu Burak Törün ve son dönemlerin başarılı müzisyenlerinden Serhat Bedük öğrencilerle bir araya geldi.

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte ilk olarak CNN Türk’ün Haber Sunucusu Burak Törün öğrencilerle bir araya geldi. Samimi bir ortamda söyleşisini gerçekleştiren Törün, iş ve gündelik hayatındaki tecrübelerini mizahi bir üslupla anlattı. Yaptığı işte ciddiyetin oldukça önemli olduğunu söyleyen Törün, “Ekran karşısında bizler her zaman ciddi olmak zorundayız. Çünkü bizim işimiz haberin mutfağı. Sizlere gündemle ilgili haberi aktarırken belli bir ciddiyetimiz olmalı. Özellikle büyük bir kanaldaysanız bu unsura özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca bizim meslekte insanlara iletişim kurmak ve beden dili kullanmak çok önemli. Bundan dolayı diyafram sesi, beden dili, imaj, güven ve otorite gibi konuları da bilmeniz gerekiyor. Biz haber sucuları bu konulara özellikle dikkat ediyoruz. Bizim mesleğimiz heyecanlı ve popüler bir meslek. İşimi gerçekten çok seviyorum. Çünkü işim, sizleri bana getiriyor” dedi.

‘Gülümsemeyen dükkan açmasın’ diyen başarılı sunucu, salondaki onlarca öğrenciye aynı anda gülme egzersizi yaptırdı. Egzersiz sonunda Törün, öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

Ardından samimi tavırlarıyla dikkat çeken son zamanların başarılı müzisyenlerinden Serhat Bedük öğrencilerle bir araya geldi. Kendi hayatından ve müzik çalışmalarından söz eden sevilen müzisyen, “Yaşım sizlere çok uzak değil, ben de sizlerin içinden gelmiş birisim. Bu nedenle burada olmaktan çok mutluyum” dedi.

Öğrencilere kariyer planları noktasında da önerilerde bulunan Bedük, “Her şeyden önce insanın aşık olduğu mesleği yapması kolay bir şey değil. Zorlukları olmasına rağmen hayatınızda gerçekten aşık olduğunuz mesleği yapın. Ben grafik-tasarım okudum ama müzik benim vazgeçilmezimdi. Bu nedenle onu seçtim. Yaptığınız işi ciddi yapmalısınız. Eğer siz böyle yapmazsanız insanlar da sizi ciddiye almaz. Her şeyi pozitif görün ve üniversitedeki bu yıllarınızın kıymetini bilin ve bu günleri doyasıya yaşayın. İş hayatına atıldığınızda buna fırsat bulamayabilirsiniz” diye konuştu.

Sevilen sanatçı son olarak öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

“Kariyer ve İletişim Günleri” kapsamında ayrıca iş, müzik ve sinema dünyasının sevilen isimlerinden Fırat Çakır, Ataman Özbay, İsmali Hilmi Adıgüzel, Talha Bora Öğe, Erdal Demirkıran, Yıldırım Memişoğlu, Bülen Çolak, Fatma Topbaş ve Mustafa Şen de öğrencilerle buluştu.

Yorumlar