banner659

Seydişehir’e İtfaiye merkezi ve KOMEK binası çalışmaları başladı

Konya’nın Seydişehir ilçesine yeni itfaiye merkez binası ve KOMEK binası yapılıyor.Seydişehir Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılan itfaiye merkez binasının hafriyat ve yol açma çalışmaları başladı. Belediye Başkanı Mehmet Tutal,...

banner491
Seydişehir’e İtfaiye merkezi ve KOMEK binası çalışmaları başladı
banner567

Konya’nın Seydişehir ilçesine yeni itfaiye merkez binası ve KOMEK binası yapılıyor.

Seydişehir Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılan itfaiye merkez binasının hafriyat ve yol açma çalışmaları başladı. Belediye Başkanı Mehmet Tutal, "İtfaiyenin daha sağlıklı görev yapabilmesi için Konya Büyükşehir Belediyemiz tarafından yeni bir itfaiye merkez binası yapılacak. Seydişehir İtfaiye Merkezi binası yapımı için Necati Kalaycıoğlu Caddesi üzerinde bulunan belediyemize ait 3 bin 895 metrekarelik alanı tahsis ettik. Yer tahsisi ve ihalesi yapılan itfaiye merkez binasının, zemin düzenleme ve yol açma çalışmaları başlatıldı. Yeni itfaiye merkez binası 6 itfaiye aracı bulundurma kapasiteli olup; ana bina, idari ofisler, araç bakım kanalı, su deposu, jeneratör alanı ve nöbetçi kulübesi gibi bölümleri bulunmaktadır" şeklinde konuştu.

KOMEK Hizmet binası yapım çalışmalarının da başlayacağını kaydeden Başkan Tutal, "Bilindiği üzere KOMEK binamız Seyitharun İş Merkezinde faaliyetlerine devam etmekteydi. Konya Büyükşehir Belediyesi ve Seydişehir Belediyemizin başlatmış olduğu Seyitharun Veli Cami ve Çevresi Düzenleme Projesi kapsamında iş merkezimizi yıktık. Seydişehir Belediyesi hizmet binası arkasında bulunan belediyemize ait 4 bin 368 metrekarelik alanı KOMEK binası için tahsis ettik. Seydişehir KOMEK Merkezi, içerisinde konferans salonu, derslikler, idari birimler ve eğitim amaçlı birimler bulunduran bir çalışma merkezi yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner654

banner653

banner612

banner658

banner590