2 farklı olay, Hamidiye Mahallesi 727. Sokakta bulunan Karaman Mesleki Eğitim Merkezinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, A.Ö. isimli öğrenci okulun bahçesinde Rottweiler cinsi bir köpek tarafından ısırılarak elinden yaralandı.

A.Ö, çağrılan ambulansla Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde götürüldü, köpek ise Karaman Belediyesi Hayvan Barınağından gelen ekip tarafından teslim alındı. 

KÖPEĞİN SAHİBİ KAZAYA KARIŞTI

Rottweiler cinsi köpeğinin bir öğrenciyi yaralandığı bilgisini alan Y.Ö. ise 42 DFL 11 plakalı çekiciyle okula geldi. Burada olayla bilgi alan Y.Ö. okuldan ayrıldığı esnada 12. sınıf öğrencisi H.D’nin kullandığı 42 AGV 382 plakalı motosikletle sokak üzerinde çarpıştı.
Çarpışmanın şiddetiyle yere savrulan H.D. boynundan yaralandı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Boynu kırılan H.D. kaldırıldığı Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınırken, hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Kazayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

TRAFİK KAZALARININ ARDI ARKASI KESİLMİYOR

Öte yandan Karaman Mesleki Eğitim Merkezinin bulunduğu 727. sokakta trafik kazalarının ardı arkası kesilmiyor. Kazaların sıklıkla yaşandığı sokakta yaralanmalı kazalar meydana geliyor. Okul idaresi ve velilerin trafik kazalarının sıklıkla yaşandığı yolun Karaman Belediyesi tarafından düzenlenmesi için çok sayıda dilekçe verdiği öğrenildi.