Cumhurbaşkanlığı külliyesinde gerçekleşen ziyarete; Dernek Başkanı Veli Bozkır, Başkan Yardımcısı M. Feridun Erdoğdu, Yönetim Kurulu Üyesi MHP MYK Üyesi Dr. Ali Güler, Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, İstinaf Mahkemeleri Bölge Başkanı Esat Toklu, Cumhurbaşkanlığı Kabine Genel Sekreteri Osman Sağlam, Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Denetim Genel Müdürü Hasan Ali Yıldız, Orman Bakanlığı (Eski) Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Akıncıoğlu, MEB. Ortaöğretim İzleme Daire Başkanı H. Ali Okur, Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Daire Başkanı Adnan Akgöz, DDY. Taşımacılık Daire Başkan Yrd. Naci Özçelik, Tarım Orman Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı Adem Aksoy, Dernek Eski Başkanı MEB. Bürokratı Cevdet Gökyer katıldı. 

Karaman ile ilgili anıların tazelendiği ve çok samimi geçen ziyaret sırasında, Dernek Başkanı Veli Bozkır,  
1-    Karaman – Konya hızlı tren hattı, 
2-    Karaman çevre yolu, 
3-    Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi anma etkinlikleri, 
4-    Karaman Kemal Kaynaş stadının yerinin ileride nasıl değerlendirileceği, 
5-    Karaman hava alanı projesi ve birçok konuda derneğin görüş ve önerilerini Sayın Kıratlı’ya bilgi olarak aktardı.

Başkan Veli Bozkır konuşmasında, “dernek yönetimi olarak Karaman ve Karaman halkına daha çok ve daha iyi hizmet verebilmek amacıyla Derneği Karaman Eğitim, Kültür, Tanıtma Vakfı ismiyle (KAREV) bir vakfa dönüştürme projesi hazırladıklarını, bu konuda yardımlarını beklediklerini” de ifade etti. 
Şimdiye kadar öğrenci bursları, dernek binası alımı gibi pek çok konuda derneğe katkı sağlayan Sayın Kıratlı, “kendisinin bu ziyaretten çok memnun olduğunu, bir STK olarak derneğimizin örnek çalışmalara imza attığını, bu çalışmalardan dolayı dernekle gurur duyduklarını ve kurulma çalışmalarında sona gelinen vakfın mütevelli heyetinde yer almaktan gurur duyacağını” ifade etti.

Ziyaret esnasında ANKARAMANDER Başkanı Veli Bozkır tarafından, Kıratlı’ya Karamanoğlu Mehmetbey ve Türk Dil Fermanı’nın bulunduğu bir heykel hediye edildi. 

Ziyaret, iyi dilek temennilerinin ardından, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.