2. Ihlara Klasik Otomobil Rallisi başladı

AKSARAY (AA) - Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu, Newart Media ve Aksaray Belediyesi Organizasyonu ile düzenlenen 2. Ihlara Klasik Otomobil Rallisi, Aksaray'da verilen startla başladı. Yarışmanın ilk gününde 34 klasik otomobil, start öncesi...

banner491
2. Ihlara Klasik Otomobil Rallisi başladı
banner567

AKSARAY (AA) - Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu, Newart Media ve Aksaray Belediyesi Organizasyonu ile düzenlenen 2. Ihlara Klasik Otomobil Rallisi, Aksaray'da verilen startla başladı. 

Yarışmanın ilk gününde 34 klasik otomobil, start öncesi kent meydanında sergilendi. 

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve yarışmaya katılan sporcular, "Türkiye tek yürek" yazılı tişörtleri giyerek, terörü lanetledi. 

Vali Şeref Ataklı, Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez ve Belediye Başkanı Yazgı, klasik otomobillerle ilgili bilgi alarak, sürücülerle bir süre sohbet etti. 

Başkan Yazgı, gazetecilere yaptığı açıklamada, yarışmayla son günlerde yaşanan terör olaylarını lanetlemek, insanlar arasındaki birlik ve beraberliği göstermek istediklerini belirterek, "Terör olaylarını, ülkemizin gelişmesini, kalkınmasını istemeyen gizli güçlerin yaptığını biliyoruz. Bugün burada ülkemizin gücünü, birlikteliğini hep birlikte gösteriyoruz" dedi.

Vali Ataklı ve Yazgı daha sonra yarışmanın startını verdi. Otomobiller 2 gün sürecek yarışmada, asfalt parkurda 240 kilometrelik mesafe kat edecek. 

Otomobiller belirlenen parkurda 6 sabit hız testine tabi tutulacak.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner546