banner597

51. Uluslararası Antalya Film Festivali

51. Uluslararası Antalya Altınportakal Film Festivali ödül töreniyle sona erdi.Ödül töreninin ardından ,Kuzu filmiyle En iyi kadın oyuncu seçilen Nesrin Cevatzade, İkinci kez Altınportakal en iyi kadın oyuncu seçildi.İkinci kez altın portakal...

banner491
51. Uluslararası Antalya Film Festivali
banner567
51. Uluslararası Antalya Altınportakal Film Festivali ödül töreniyle sona erdi.

Ödül töreninin ardından ,Kuzu filmiyle En iyi kadın oyuncu seçilen Nesrin Cevatzade, İkinci kez Altınportakal en iyi kadın oyuncu seçildi.

İkinci kez altın portakal ödülünü alan Cevatzade, “ Hiç beklemediğim bir ödül. Çok heyecanlıyım. Çok mutluyum kuzu çok güzel bir film. Erzincan’da 2 bin metrede çektik. Artık yavaş yavaş acılı ve sancılı çekim sürecinin meyvelerini toplamaya başlamak çok gurur verici. Ödülü anneme armağan ettim. Ben bu yıl iki filmle altın portakalda yarıştım. Ana kuzusu olarak ödülümü anneme armağan ettim” dedi.

GENÇLERİN YILI

Cevatzade, “Bugün birkaç kez sahnede yeni Türkiye sineması denildi. Türk sineması demeye çok alışığız. Türkiye büyük bir yelpaze ve Türkiye sinemasının başlangıcıdır” diye konuştu.

EN İYİ ERKEK OYUNCUSU

Annemin Şarkısı filmiyle En iyi erkek oyuncu ödülünü alan Feyyaz Duman, “ben sahnede Türkiye sineması diye adlandırdım ödül aldığım için çok mutluyum.”

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner600

banner590

banner601