banner464

Arabaşı Gecesinde Buluştular

Karaman’a bağlı Sudurağı Kasabası’ndan vatandaşlar Schiedam’da buluştu.

Arabaşı Gecesinde Buluştular

Karaman’a bağlı Sudurağı Kasabası’ndan vatandaşlar Schiedam’da buluştu.

02 Şubat 2017 Perşembe 14:04
1124 Okunma
Arabaşı Gecesinde Buluştular

Hollanda Sudurağı Derneği (HSD) olarak her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen ‘Arabaşı Akşamı’ programında bir araya gelen Sudurağılılar hasret giderdi.

Hollanda’nın çeşitli kentlerinin yanı sıra bazı Avrupa kentlerinden de arabaşı programına gelerek Schiedam Merkez Camii Salonu’nda buluşan 350 Sudurağılı vatandaşlar birlik ve beraberlik sergiledi.

Hollanda Sudurağı Derneği Başkanı Nebi Sancar, “Hollanda Sudurağı Derneği’nin organize etmiş olduğu arabaşı gecesine, bu muhabbet gecesine hoş geldiniz, şeref verdiniz. Ve ayrıca bizleri sosyal medya aracılığıyla uzaktan takip eden akraba, dost ve arkadaşlarımıza buradan selam göndermek istiyorum. Tabiri caizse millet olarak yeni bir bağımsızlık savaşını yaşadığımız; vatanımızın, milletimizin birliğe ve beraberliğe en fazla ihtiyaç olduğu şu günlerde bizlerinde burada gurbette birlik ve beraberliğimizi sergilediğimiz bu gece inşallah Cenab-ı Allah katında hayırlara vesile olur. Bu vesile ile vatanımızı canıyla başıyla koruyan, bu kutsalı uğruna şehit olan, gazi olan, vatan millet aşkı için kurşun atan yiğitlerimize selam vermeden, onları yad etmeden geçmek istemiyorum. Selam olsun o yiğitlerimize, selam olsun vatan aşkı için kurşun yeyip kurşun sıkan vatan sevdalılarına. Cenab-ı Allah şehitlerimize rahmet eylesin, geride bıraktıklarına sabırlar ihsan eylesin. Kurulduğu 2009 yılından beri tek amacı Avrupa’daki Sudurağılı hemşerilerimizi gurbette bir araya getirmek olan HSD, kurulduğu günden bu güne kadar hiç kimseyi ayırt etmeksizin kalbi Sudurağı için atan hemşerilerimize sayısını bile hatırlamadığımız birçok programlara imza atmıştır. Bu programlar sayesinde birbirini tanımayanların birbirini tanımasına, uzun zamandır görüşmeyenlerinde görüşmesine vesile olmuştur. Bu güzelliklere vesile olan, derneğimizin kurulmasına ve yönetimine katkı sağlayan, kurulduktan sonra maddi ve manevi desteklerini hiç eksik etmeyen gönül dostlarımızdan, Sudurağı sevdalılarından Allah ebediyen razı olsun. Yönetim olarak bu 4’üncü yılımız. İnşallah bu yılda size yakışır ve beklentiniz doğrultusunda çalışmalar yaparız. Sizleri bu programda olduğu gibi diğer programlarda da aramızda görmek bizlere mutlu edecektir.” şeklinde konuştu.

Gece de, ailece bir araya gelen Sudurağılılar hasret giderdiler ve en kısa zamanda tekrar bu gibi programlarda buluşmak temennisiyle ayrıldılar.

Yeni Yönetim Kurulu: Nebi Sancar (Başkan), Aysun Er-Ceyhan (Başkan yardımcısı), Mehmet Uzun (Başkan yardımcısı), Abbas Tuna (Muhasip), Zeliha Türktaş-Güler (Sekreter), Özlem Özler (Üye), Nazmiye Bicer (Üye). Yedek Üyeler: Özcan Alkan ve Seyhan Ceyhan.

Denetleme Kurulu Üyeleri: Ercan Durmaz, Nurettin Akkoyun ve Yener Özütemiz.

Haber; Mehmet Ali Topçu
Hollanda

Son Güncelleme: 02.02.2017 16:40
Yorumlar