Bakıma muhtaç çift televizyon hayaline kavuştu

- Sivas'ta, geçirdikleri felç nedeniyle bakıma muhtaç hale gelen ve kimseleri olmayan 50 yıllık evli Zennure ve Hasan Yıldız çiftinin, televizyon hasreti bir hayırseverin yardımıyla son buldu - Zennure Yıldız: - "Hep, 'Bir televizyonumuz olsa da seyretsek iyi olur' diyorduk. Sonra bir hayırsever sesimizi duydu ve bize televizyon aldı"

banner491
Bakıma muhtaç çift televizyon hayaline kavuştu
banner567

SİVAS (AA) - Sivas'ta, geçirdikleri felç nedeniyle bakıma muhtaç hale gelen ve kimseleri olmayan 50 yıllık evli Zennure ve Hasan Yıldız çiftinin, televizyon özlemi bir hayırseverin yardımıyla son buldu.

Huzur Mahallesi'nde yaşayan 65 yaşındaki Zennure ve 70 yaşındaki Hasan Yıldız'ın zor yaşamının AA muhabirlerince haberleştirilmesinin ardından çift, tek istekleri olan televizyona kavuştu. Hayırsever bir vatandaş tarafından satın alınan televizyon çifte teslim edildi.

Hasan Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yardımlarla ayakta durduklarını ve birbirlerine destek olmaya çalıştıklarını söyledi. Uzun zamandır televizyonları olmadığını belirten Yıldız, "Televizyonumuz yoktu, eşimle oturuyorduk. Uykumuz geliyordu erkenden yatıyorduk" dedi.

Bir hayırseverin seslerini duyduğunu ve isteklerini yerine getirdiğini anlatan Yıldız, "Televizyon geldi. Çok mutlu olduk. Akşam açıyoruz seyrediyoruz. Allah razı olsun, yardım edene çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

- "Artık canımız sıkılmıyor"

Zennure Yıldız  da çocukları olmadığını ve bunca yılı eşiyle geçirdiklerini, Sivas'ta tanıdıkları olmadığını ve gelen yardımlarla yalnızlıklarını unuttuklarını dile getirerek, şöyle dedi: 

"Yardım edenlerden Allah razı olsun. Bizim bir eksiğimiz vardı. 25 yıldır televizyonumuz yoktu. Öncesinde vardı bozuldu sonra daha alamadık. 25 yıldır birbirimizle sohbet ediyoruz. Burada kimsemiz de yok. Bizim de akşamları canımız sıkılıyordu. Otur otur uykumuz geliyordu. Hep, 'Bir televizyonumu olsa da seyretsek iyi olur diyorduk.' Sonra bir hayırsever sesimizi duydu ve bize televizyon aldı. Dün getirdiler, kurdular, açmasını öğrettiler. Televizyon geldiği için çok mutlu olduk . Artık canımız sıkılmıyor, açıyoruz, izliyoruz. Halimizden memnunuz, getirenlerden Allah razı olsun."

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535