Bale ve Müziğin Kalbi Burada Atacak

Özel Karaman Mevhibe Kafalıer Bale ve Müzik Kursu yapılan açılış töreni ile hizmete girdi.

banner491
Bale ve Müziğin Kalbi Burada Atacak

Özel Karaman Mevhibe Kafalıer Bale ve Müzik Kursu açılış törenine Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşması yapan Mevhibe Kafalıer sanatın önemine dikkat çekerek, ‘’Ülkemizde birçok şehirde bulunan sanat kurumları kimi zaman çocukların hayal dünyasında kalmış kimi zamanda gerçeğe dönüşmüştür. Bizim isteğimizde yaşadığımız şehirdeki çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürmek için atılmış bir adımdır. Bir çocuğun sanat çalışmaları onun okuldaki öğrenme başarılarını etkiler ve gerek duygusal gerekse zihinsel gelişiminde sayısız fayda sağlar. Kurumumuz sanatın önemini vurgulamak ve sanatı hayatımızda yaşatabilmek için varoluş sebebidir. Artık sanatın birçok dalları hobi olmaktan çıkıp çocuklarımızın yeteneği ve isteği doğrultusunda meslekleri olabilecek. İsteğimiz Konya’da da sanatın birçok dalının yetkili kişilerden öğretip sevdirmek ve birçok sanatçılar yetiştirmektir. Amacımız Sanata bağlı duyarlı kişiler yetiştirmektir. Özel Mevhibe Kafalıer Bale ve Müzik Kursu’nda akademik anlayışla, alanında profesyonel, deneyimli eğitmenlerden doğru bir eğitim alırken, aynı zamanda dans etmenin coşkusunu yaşayacaksınız. Bale, müzik eşliğinde belirli teknik kurallarla insanların müziği ve bedenlerini kullanarak duygularını en estetik şekilde ifade etmesidir. Görsel sanatların en güzeli, estetiği ve büyüleyicisi olan Klasik Bale Eğitimi uzun yıllar süren özveri ve disiplin gerektiren bir sanat türüdür. T.C. MEB Özel Mevhibe Kafalıer Bale Kursu’nda Kayıt esnasında yaş ve seviyeleri tespit edilerek uygun sınıflara yerleştirilirler. Baleye yeni başlayan öğrencilerimiz Bale Hazırlık Sınıflarında eğitim görmektedirler.’’ dedi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Özel Karaman Mevhibe Kafalıer Bale ve Müzik Kursu hizmete girdi. Davetliler tarafından gezilen kurs büyük beğeni topladı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 10:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner534

banner546