banner464

Berat Kandili Kutlama Mesajları

Gazetemize ulaşan Berat Kandili kutlama mesajları

Berat Kandili Kutlama Mesajları

Gazetemize ulaşan Berat Kandili kutlama mesajları

20 Mayıs 2016 Cuma 19:03
735 Okunma
Berat Kandili Kutlama Mesajları
AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker
Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi: “Rahmet ve mağfiret ayı mübarek Ramazan ayının müjdecisi mübarek Berat Kandiline kavuşmanın milletimiz ile birlikte idrak etmenin mutluluk ve heyecanını yaşamaktayız. Berat; Allah’ın affı ve bağışlaması; günah borç ve cezadan kurtulmak manalarına gelmektedir. Yüce Allah (C.C)’ın kullarına rahmetle nazar ettiği bu önemli gece af dilemenin, arınmanın, elleri duaya, gönülleri semaya açmanın, doğrudan doğruya Yüce Rabbimize yönelip mağfiret iklimine girmenin vaktidir. Rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı bu ulvi gecenin manevi ikliminde beratımızı almamız, Yüce Allah’ın (C.C) ilahi mesajına kulak vermekle ve yüce dinimizin ahlaki erdemlerini hayatımıza yansıtmakla mümkün olacaktır. Hayrın, bereketin ve tüm güzelliklerin bol bol ihsan edildiği bu ulvi gecede ellerimizle beraber gönüllerimizi de açarak böyle büyük bir gecenin fazilet ve bereketinden uzaklaştıran, kin, düşmanlık, kibir, ana - babaya isyan ve birbirimize dargınlık ve küskünlük gibi davranışları terk etmeliyiz. Daima sevgi, muhabbet ve kardeşlik duyguları içinde yaşamalı, muhabbetin, dostluğun ve kardeşliğimizin kıymetini bilmeliyiz. Bu geceler, aynı zamanda kulluk şuur ve bilinciyle kendimizle hesaplaştığımız, hayatımıza Yüce Yaradan’ın rızası doğrultusunda yön vermeye karar verdiğimiz fırsat geceleridir. İman, ibadet ve düşünce hayatımız bakımından kendimizi yenilememiz, geçmişimizle muhasebe, geleceğimizi planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için, bu geceyi fırsat bilmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin ve tüm İslam Aleminin ve Karamanlı hemşerilerimin Berat Kandil’ini en kalbi duygularımla tebrik eder, başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam aleminin beratına, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını, Yüce Allah (C.C)’dan niyaz ederim.” dedi.

Vali Murat Koca’nın Berat Kandili Mesajı
Vali Murat Koca, üç aylardan Şaban ayı içerisinde bulunan ve Ramazan ayının habercisi sayılan Berat Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Vali Koca yayınladığı kutlama mesajında; “ Mübarek Ramazan ayının habercisi ve müjdecisi olan Berat Kandili'ni yaşamanın heyecanı içerisindeyiz. Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat Kandili; Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna zaman dilimlerinden birisidir.
Gönül dünyamızı temizleme ve yaşadığımız hayatı sorgulama fırsatı sunan Berat Kandili, her türlü kötü duygulardan, haksızlık ve adaletsizlikten, kin, nefret ve intikam duygularından arınmayı, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğretmektedir. Manevi duyguların yoğunlaştığı bu mübarek gün ve geceleri tüm insanlığın huzur ve mutluluğu için dua ederek değerlendirmeliyiz.
Bu duygularla Karamanlı hemşehrilerimin ve tüm İslâm âleminin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini diliyorum” dedi.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Berat Kandilini tebrik ederek; bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Yüce Allah’ın rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma kapılarını ardına kadar araladığı; müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükâfatlandırdığı bir gece olan Berat Kandiline sağlık ve sıhhatle erişmenin mutluğunu yaşıyoruz. Tefekkür ve şükür vesilesi olan kandiller, hepimiz için ruhani bir arınma, aydınlanma ve hayat muhasebesi imkânı sağlayan gecelerdir. İnsanlığın anlam ve gönül dünyasına ışık tutan Berat Kandili de tıpkı diğer kandil geceleri gibi toplumumuz için vazgeçilmez bir öneme sahiptir.
Yüce Allah'ın affına sığınmak, bağışlanma dilenmek için biz müslümanlara fırsat sunan Berat Kandili, aynı zamanda, insanlar arasındaki dargınlıkları, küskünlükleri gidermek, yıktığımız gönülleri, kırdığımız kalpleri onarmak için de bir fırsattır. Bu özel gece dolayısıyla, tüm vatandaşlarımız vicdani bir muhasebe yapmasını, dargınlıkları ve küskünlükleri unutmasını, barışın, dostluğun ve kardeşliğimizin pekiştirilmesi için çaba harcamasını temenni ediyorum.
Bu vesile ile tüm İslam Alemi’nin, milletimizin ve Karamanlı hemşehrilerimin Berat Kandili'ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini Rabbimden diliyorum.”

AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü
Berat Kandili, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğretir. Berat; Yaradan’ın affına erişebilmek için yaradılanı affetme günüdür.
Berat Kandili aydınlattığı manevi ortamın, dinin genel ibadet ve sosyal hayata bakışına uygun olarak kişinin kendisi ve çevresi için yararlı davranışlarda bulunmasını sağlayacak bir imkân sunmaktadır. Bu özel gecede insanlık âlemi için dua etmemiz gerekir.
Bu güzel gece de, ilimizin, ülkemizin, İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, barış, huzur, güven ortamının insanlığa hâkim olması, insanların kurtuluşuna vesile olması en önemli temennimizdir. Bu vesileyle tüm hemşerilerimin Berat Kandili'ni en samimi duygularımla tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini diliyorum.

AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akca
Berat kandili, Allah’ın rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma, kapılarını ardına kadar araladığı; müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükâfatlandırdığı bir zaman dilimidir. Bu özel gecede bütün Müslümanlar ve tüm insanlık âlemi için dualar edip, Allah’tan hayır niyaz edelim.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin ve İslam âleminin mübarek Berat Kandilini kutluyor, yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların bizleri istikamet sahibi yapmasını temenni ediyorum.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy
"Ramazan ikliminin mübarek esintisini hissettiğimiz bu mübarek gün ve geceyi bir kez daha idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mübarek geceden gerçek manada istifade edebilmenin yolu, nefsi muhasebe ve vicdani sorgulamadan geçiyor.
Her kandil bir rahmet, bereket, birlik, beraberlik, kuvvet, şükür, dua, mağfiret, sevgi seli ve insanların Allah’ın huzuruna bir adım daha yaklaşma vesilesidir. Dünya hayatımızda nasıl bir takım işleri planlıyorsak, Berat Kandili de manevi hayatımızla ilgili muhasebe ve planlamaların yapıldığı gündür.
Bu gece İlâhi rahmetin coştuğu gecedir. Berat Gecesi beşer mukadderatının programı çizilirken insanlara verilen eşsiz bir fırsattır.
Mübarek üç aylar içinde yer alan bu gecenin, başka ülkemiz olmak üzere tüm İslam dünyasının beratına, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını temenni ediyorum. Tüm İslam âleminin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi güçlendirmesini Yüce Mevla’dan diliyorum.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kale
Adalet ve Kalkınma Partisi Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kale'nin basına verdiği demeçte;
Ülkemizin içinde bulunduğu atmosferde ve son yaşanan olaylardan sonra huzura; “Rabbim bu güzel geceyi tüm İslam alemine hayırlı ve uğurlu eylesin”
Başkan Kale; Berat Kandili’nin kurtuluş, af ve arınma, Yaradan’ın affına sığınmak, bağışlanma gibi anlamlara geldiğini ifade eden Kale;  bu gecede insanların günahlarından arınması için bir fırsat olduğunu belirtti.
Kandillerin dinimizde, kültür ve geleneğimizde önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Başkan Kale, “Kandiller aramızdaki dargınlık ve küskünlüklerin bitmesinde, barış ve hoşgörünün yayılmasında önemli bir yere sahiptir. Bu anlamlı gün toplumsal dayanışma, akrabalık ve kardeşlik hukukunu pekiştirmemiz için güzel bir vesiledir. Ümit ederim ki bu mübarek gece, terör belası sebebiyle zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutlu olduğumuz şu dönemde yeniden uyanışa vesile olur. Kalpler ve hüsnüniyetler birleşir, birlik ve beraberliğimiz güçlenir” diye konuştu.
İnsanların bu güzel gecede birbirlerini anlaması ve yardım etmesi gerektiğini ifade eden Kale; “Birbirimizi anlamaya çalışarak, empati yaparak kendimizi kardeşimizin yerine koymalıyız. Toplumsal duyarlılık ile hoşgörü ve muhabbet ile birbirimizi kucaklamalıyız. Farklılıklarımızın bizi zenginleştirdiğinin bilinci ile aramızı açmak isteyenlere fırsat vermemeliyiz.
Bu gecenin bereketi ve feyzinden istifade edelim. Bu vesile ile tüm İslam aleminin, vatandaşlarımızın ve tüm genç kardeşlerimizin Berat Kandil’ini kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim” temennisinde bulundu.

İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer
İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer, 11 Ayın Sultanı Ramazan ayının müjdeleyicisi Berat Kandilinin tüm İslam âlemine ve ülkemize; birlik, beraberlik, huzur ve barışa vesile olmasını diliyorum” dedi.
İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer mesajında şu ifadelere yer verdi: " Bütün İslam âleminin sabırsızlıkla beklediği, 11 ayın sultanı Ramazan Ayına kavuşmamızın habercisi olan Berat Kandiline erişmenin verdiği hazzı yaşıyoruz. Berat Kandili, bizlere heveslerimizin ve nefsimizin esaretinden kurtularak iyilik ve adaleti sağlamayı, gerçek özgürlük olan beratımıza kavuşmayı, sadece Allah'ın affına mazhar olmayı değil, affedici olmayı da öğretir. Kimi canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer. Berat gecesinin, bağışlanma gecesi olduğunun bilincine vararak, hayatımızla ilgili bir muhasebe yapıp, tövbe etmeli ve Rabbimizin mağfiretinin doruk noktaya çıktığı bu geceyi en güzel şekilde ihya etmeliyiz. Böylesi manevi derinliği yüksek olan gecelerde Yüce Yaradan’ın ilahi mesajına kulak verip, Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.) in üstün ahlakını kendimize örnek almalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle bir kurtuluş gecesi olan Berat Kandil’inde tüm inananların kurtuluşa ulaşmasını temenni eder, tüm İslam Âleminin mübarek Berat Kandilini kutlar, saygılarımı sunarım” dedi.

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası´ndan Berat Kandili Mesajı
Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı M. Gökhan Alkan ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay Berat kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladılar.
Yayınladıkları mesajda; “Kandil geceleri, insanlarımızın ruhunu aydınlatan, manevi değerlerimizin güç kazandığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın pekiştiği çok özel gecelerdir. Mübarek üç ayların sonuncusu, her yıl gelişiyle pek çok güzelliğin yaşandığı rahmet, mağfiret, kurtuluş, af ve arınma gecesi olan Berat Kandili’ne erişmenin heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Manevi duyguların kuvvetlendiği, sevgi, kardeşlik ve barış duygularının da içten hissedilerek yaşandığı müstesna gecelerimizden biri olan “Berat Kandili”ni vesile bilerek kırgınlıklara son vermeli, insanların mutluluğu için dua etmeliyiz. Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Allah’ın affına erebilmek için yaratılanı affetme günüdür. Bu gece vesilesiyle her türlü fitne ve fesattan kendimizi ayrı tutmalıyız.
Bu duygularla Berat Kandili’nin tüm dünyada barışın, kardeşliğin, sevginin, saygının hakimiyetine vesile olmasını dileriz. Milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı temenni eder; sevgi ve saygılarımızı sunarız” ifadelerine yer verdiler.
Son Güncelleme: 20.05.2016 19:45
Yorumlar