banner464

Bilecik 9. Tiyatro Festivaline Katılan Sanatçılarından Festivale Övdü Dolu Sözler

Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 9. gerçekleştirilen Ulusal Bilecik Tiyatro Festivaline katılan ünlü tiyatro oyuncuları, festivali övgü dolu sözlerle değerlendirdi.Bilecik 9. Ulusal Tiyatro Festivali’ne katılarak, geceyi renklendiren oyuncular...

Bilecik 9. Tiyatro Festivaline Katılan Sanatçılarından Festivale Övdü Dolu Sözler

Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 9. gerçekleştirilen Ulusal Bilecik Tiyatro Festivaline katılan ünlü tiyatro oyuncuları, festivali övgü dolu sözlerle değerlendirdi.Bilecik 9. Ulusal Tiyatro Festivali’ne katılarak, geceyi renklendiren oyuncular...

18 Kasım 2014 Salı 15:28
128 Okunma
Bilecik 9. Tiyatro Festivaline Katılan Sanatçılarından Festivale Övdü Dolu Sözler
Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 9. gerçekleştirilen Ulusal Bilecik Tiyatro Festivaline katılan ünlü tiyatro oyuncuları, festivali övgü dolu sözlerle değerlendirdi.

Bilecik 9. Ulusal Tiyatro Festivali’ne katılarak, geceyi renklendiren oyuncular festival hakkındaki görüşlerini belirtti. Köşe yazarı, şarkıcı ve sunucu Ömür Gedik, Bilecik’te olmaktan çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Gerçekten buraya gelirken, böyle muhteşem bir salon beklemiyordum. Bu noktayı özellikle belirtmek istiyorum ve tiyatroya bu kadar ilginin olacağını tahmin etmiyordum, çok şaşırdım ve çok mutlu oldum. Festivalimizde birbirinden değerli ve ünlü tiyatro oyuncularımız var. Böyle güzel bir festivalin içinde yer alıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum ve desteklerinin sürmesini diliyorum. Aynı zamanda bu güzel etkinliğin tüm Türkiye’ye örnek olmasını istiyorum’’ dedi.

Tiyatro oyuncusu Süheyl Uygur ise ’’Bir kere başkanımıza çok teşekkür etmek istiyorum. En küçüğünden en büyüğüne kadar emek veren ekibe çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte istiyoruz ki tüm ilçe ve illerde böyle tiyatro festivalleri olsun. Ayrıca Bilecik’e gelmeyen insanlarımıza Bilecik’e gelmelerini tavsiye ediyorum. Burası muhteşem bir yer’’ diye belirtti.

Tiyatro Oyuncusu Cengiz Küçükayvaz da, festivale katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Küçükayvaz, “Biz kalabalığı ve ışıkları gördük öyle geldik. Pasta yedik. Çok güzel pasta yedik. Belediye başkanımızın güzellikleri seven bir başkan olduğunu gördük öylece geldik. Güzel şeyleri yapmayı seven bir insan. O yüzden de böyle güzellikleri paylaşan bir insan olduğum için de kendimizi şanslı hissediyorum. Belediye Başkanımız hem Bilecik’i güzelleştiriyor, hem de sanatı güzelleştiriyor. Belediye Başkanımız, her yerde olması gereken bir örnek sergiliyor. Onun için kendisine çok teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Oyuncu Wilma Elles ise, öncelikle yeni Kültür ve Kongre Merkezinin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Değerli sanatçıların arasından olmaktan ve böyle bir tiyatro oyununda oynamaktan dolayı çok mutlu ve sevinçli olduğunu söyleyen Elles, “Gerçekten de benim için büyük bir keyifti. Bu tiyatro festivalinin devam etmesini istiyorum. Ben İstanbul’u gördüm ve çok güzel, Bilecik de güzel, bütün Türkiye güzel. Her bir şehrin ayrı bir güzelliği var ve Bilecik ve tiyatro festivalinin herkese örnek olmasını istiyorum’’ dedi.

Tiyatro oyuncusu Yalçın Menteş de, çok güzel bir salon ve etkinlik için Belediye Başkanı Yağcı’ya teşekkür etti ve “Gerçekten Bilecik, hakkettiği bir Belediye Başkanına sahip. Çok güzel bir gece oldu. Bilecik’in yemek kültürünü de biliyoruz ve her sene geliyoruz’’ dedi.

Oyuncu Zülayha Karyağdı, “Böylesine sanata ve sanatçıya düşkün ve aydın bir düşünce yapısına sahip belediye başkanlarına her yerin ihtiyacı var diyorum’’ derken, oyuncu Nedim Saban ise “’Bu festivalin bu kadar ısrarla ve başarılı bir şekilde, kararlı bir şekilde devam ettirmek çok özel bir şey. Hakikaten tüm Türkiye’ye örnek olması gerekiyor. Ben bugün çok mutluyum. Çünkü Serpil Tamur’un 50. yıl onur ödülünü aldım. Ama aynı zamanda Yalcın Menteş ağabeye ve ustam Nejla Uygur’a bu ödülün verilmesi ve aynı şekilde Hakan Altıner’in yanımda olmasından dolayı çok mutluyum’’ diye belirtti.

Bir diğer oyuncu Hakan Altıner de, “Çok şey için teşekkür borçluyuz. 40 yılımı böyle onurlu bir ödülle onurlandırdılar. Hiç unutmayacağım. Ayrıca Bilecik’e böyle bir kültür ve kongre merkezi kazandırmak 40’larla yıla bedeldir. Kendisinin ömrü de o kadar uzun olacaktır” şeklinde belirtti.

Yorumlar