banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

banner722

Büyükşehir Belediyesi 400 öğrenciye kültürel gezi düzenledi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ilkokul öğrencilerini Kurtuluş Panaroma Müzesi’ne götürdü.Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yönelik yürüttüğü kültürel aktiviteler kapsamında ilkokul öğrencilerine kültürel gezi düzenledi....

KÜLTÜR-SANAT 15.01.2018, 15:36
59
Büyükşehir Belediyesi 400 öğrenciye kültürel gezi düzenledi
banner762

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ilkokul öğrencilerini Kurtuluş Panaroma Müzesi’ne götürdü.

Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yönelik yürüttüğü kültürel aktiviteler kapsamında ilkokul öğrencilerine kültürel gezi düzenledi. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Deligönüller Konağı Aile Danışma ve Eğitim Merkezi, öğrencileri Kurtuluş Panorama Müzesi’ne götürdü.

Düzenlenen etkinlikte Turan İlkokulu’nda okuyan 400 öğrenci ilk önce Kurtuluş Panorama Müzesi’ne götürüldü. Burada hazırlanan figürleri ilgiyle izleyen öğrenciler geziden memnun olduklarını söylediler.

Kahramanmaraş’ın milli mücadelede gösterdiği başarı ve gayretlerin anlatıldığı müzede, öğrenciler Milli Mücadelede cereyan eden olayları sırasıyla ziyaret etti.

Daha sonra Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü bünyesinde devam eden Maraş Oyuncakları Atölyesi ve Geleneksel Osmanlı Çarıkları Kurslarını gezen öğrenciler, dede ve babalarının çocukluk dönemlerinde oynadıkları oyuncakları yakında inceleme fırsatı buldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 06 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@