banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Fotoğraf ve Öykü Yarışması Düzenlenecek

Türkiye genelinde düzenlenecek olan Sarıçiçek Öykü ve Yunusça Bakmak Fotoğraf Yarışması’nın protokolü imzalandı.

KÜLTÜR-SANAT 24.03.2022, 15:45 24.03.2022, 16:06
495
Fotoğraf ve Öykü Yarışması Düzenlenecek
banner762

Karaman Valiliği himayesinde Saray SE-K-A-SAR Vakfı sponsorluğunda, Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Larende Fotoğraf Derneği işbirliğinde, Yunus Emre’nin kutlu mirasını yaşamak ve yaşatmak adına bir dizi etkinlik düzenlenecek. Hem dilimizin hayatımızdaki yerine ve önemine dikkat çekmek, dil bilincinin oluşmasına katkı sağlamak hem de Yunus Emre’nin aziz hatırasını yaşatmak adına düzenlenen yarışmaların yeni Yunus Emreler yetişmesine katkı sağlaması umuluyor.
Piri Reis Kültür Merkezinde düzenlenen imza töreninde açılış konuşması yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Yemiş: “Karaman Yunus Emre’nin sıralarının saklayan bir coğrafya. Karaman Valiliğimizin himayesinde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Saray SEK-K-A-SAR Vakfı işbirliğinde ‘Sadece bir yıl değil Yunus’u her daim hatırlamak gerekir’ düşüncesiyle ve ‘Yunus Emre’nin izinde’ üst başlığıyla Saray SEK-K-A-SAR Vakfımızın sponsorluğunda Sarı Çiçek Öykü Yarışması ve Yunusça Bakma Fotoğraf yarışması düzenliyoruz. Yaklaşık olarak iki yarışmamızın yüz bin lira gibi bir ödülü var” dedi.
Saray Bisküvi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ertabak yaptığı konuşmasında; “Böyle bir kültürel etkinliğe Sayın Kurucu Başkanımız Sami Özdağ’ın izinleriyle vesile olduğum için çok mutluyum. Kendileri de bu konuda uzun bir süredir çalışmalarına devam etti ve proje önümüze geldikten sonra kendilerinin onaylarıyla Yunus Emre Yılı olması sebebiyle iki yarışma olarak Saray SE-K-A-SAR Vakfımızın öncülüğünde bu tür kültürel faaliyetlerin devamı gelmek üzere ilk adım olarak bu iki yarışmayla başlayalım denildi. Bu vesileyle inşallah Sarı Çiçek Öykü ve Yunusça Bakma Fotoğraf yarışmalarının başarıyla geçireceğimize inanıyoruz” dedi.
Karaman Valisi Mehmet Alpaslan ışık ise; “Bildiğiniz gibi 2021 yılı “Türkçe ve Yunus Emre” yılı olarak Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edilmiştir. Biz bu kapsamda yapmış olduğumuz etkinlikleri pandemi dolayısıyla gecikmelide olsa sürdürüyoruz. Bu yapılacak olan öykü ve fotoğrafçılık yarışması daha önceden programlanmış ve bugün gerçekleştirilecek olan bir program. Ben her zaman bizlerden yardımlarını esirgemeyen katkılarından dolayı Sami Bey’e teşekkür ediyorum” dedi.
İmza törenine Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Yemiş, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Önder Demirkollu, Saray Bisküvi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ertabak, SE-K-A-SAR Vakfı Başkanı Musa Kazım Topçu, Larende Fotoğraf Derneği Başkanı Mustafa Doğan ve basın mensupları katıldı.
SARIÇİÇEK ÖYKÜ YARIŞMA ŞARTNAMESİ:
1-Yarışma Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkese açık olup, konu sınırlaması yoktur.   
2-Bir kişi yalnızca 1 (bir) öyküyle yarışmaya katılabilir ve birden fazla kişi tarafından ortaklaşa yazılmış öyküler yarışmaya kabul edilmez.
3-Öykü A4 boyutunda, 12 punto “Times New Roman” yazı karakteriyle, 1,5 satır aralığıyla yazılmalıdır ve 2000 (iki bin) kelime ile sınırlıdır. 
4- Yarışmaya başvurular www.yunusemreninizinde.com sitesi üzerinden yapılacaktır.  Öyküler siteye, Word formatında yüklenmelidir. Gönderilen öykünün ulaştığına dair yarışmacıya bir teyit e-postası gönderilecektir. Teyit e-postası almamış yarışmacıların başvurularının ulaşıp ulaşmadığından yarışmayı düzenleyen kurum ve kuruluşlar sorumlu değildir. 
5- Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yarışmaya katılacak katılımcılardan katılan eserlerin tüm mali ve hukuki haklarını 5846 Sayılı Kanun çerçevesinde şartnameye konulacak hüküm ile katılımcıların katılma şartı olacak şekilde devralacaktır. Yarışmaya katılanlar bu şartı kabul etmiş sayılacaklardır. Yarışmaya katılacak öykülerin telif haklarıyla ilgili olarak, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında 21. Maddesinde tanımlanan “İşleme”, 22. Maddesinde tanımlanan “Çoğaltma”, 23. maddesinde tanımlanan “Yayma”, 24. maddesinde tanımlanan “Temsil” ve 25. maddesinde tanımlanan “İşaret, Ses ve/veya Görüntü Nakline Yarayan Vasıtalarla Umuma İletim” mali haklarını kullanma hususunda şartnamedeki  izinleri  doğrultusunda, eserler, süresiz ve ücretsiz olarak  işbu sözleşmenin tüm taraflarınca diledikleri mecralarda diledikleri şekilde  kullanılabilecektir. Bu husustaki katılım şartnamesinde düzenleme yapma sorumluluğu Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne aittir. SEKASAR Vakfı Sponsor olduğundan yarışmaya katılan eserlerin süresiz ve ücretsiz olarak dilediği mecrada kullanım hakkı mevcut olup, ayrıca bir gerek katılımcıya ve gerekse de işbu sözleşmenin diğer taraflarına herhangi bir bedel ödemeyecektir.
6-Yarışmaya katılan öykülerin daha önce düzenlenen benzer yarışmalarda dereceye girmemiş, başkası tarafından yazılmamış, kısmen ya da tamamen başka bir metinden kopya edilmemiş ve daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişi, öykünün tümüyle kendisine ait, özgün ve başka bir yarışmada ödül alınmadığını kabul ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu taahhütleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül ve unvan geri alınır. Eserlerin alıntı ve/veya çalıntı olmasından doğabilecek her türlü yasal sorumluluklar eser sahibine aittir.  Çalıntı veya alıntı olması durumunda eser sahibi ile hak talebinde bulunan üçüncü şahıslar arasında doğabilecek maddi veya manevi uyuşmazlıklardan yarışmayı düzenleyen Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Semiha-Kamil-Adnan Özdağ Eğitim, Sağlık Ve Sosyal Hizmet (SE-K-A-SAR) Vakfı sorumlu değildir.
7-Seçici kurullar, öyküleri, öykü isimlerine göre okuyacak ve yarışmacıların isimleri gizli tutulacaktır. Öykülerin değerlendirilmesinde konuya bağlılık, Türkçeyi kullanma gücü, kurgu becerisi, yaratıcılık, özgünlük, anlatımda akıcılık gibi özellikler aranacaktır.
8- Yarışma seçici kurulu kararı kesindir, itiraz edilemez.
9-Yarışmaya katılan öyküler üzerinde, seçici kurul tarafından gerek görüldüğü takdirde editörlük çalışması yapılabilir. 
10-Yarışma kapsamında verilecek kişisel veriler, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca üçüncü kişi, kurum vb. ile paylaşılmayacaktır.
11-Ödüle layık görülen 9 öykü dahil olmak üzere ilk 25 öykü kitaplaştırılacaktır. 
12-Ödüller Türk Dil Bayramı Haftası’nda belirlenen bir günde jüri üyelerinin katıldığı “Öykü Paneli’nden sonra takdim edilecektir. Ödül töreninin organizasyonu Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılacaktır. 
13- Ödüle layık görülen eser sahiplerinin ulaşım ve konaklama giderleri Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından karşılanacaktır. 
14-Ödüle son başvuru tarihi, 24 Nisan 2022’dir. Bu tarih ve saatten sonraki gönderimler kabul edilmeyecektir.
15- Ödüller:
Birincilik Ödülü        : 10.000 TL
İkincilik Ödülü        : 7.500 TL
Üçüncülük Ödülü    : 5.000 TL
Kamil ÖZDAĞ Özel Ödülü    : 2.500 TL
5 Adet Mansiyon Ödülü    : 5.000 TL
16-Yarışma Seçici Kurul:
Abdullah Harmancı, Aykut Ertuğrul, Sadık Yalsızuçanlar, Yunus Nadir Eraslan
“YUNUSÇA BAKMAK” FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ
Yarışmanın Adı: YUNUSÇA BAKMAK FOTOĞRAF YARIŞMASI
Yarışmanın Amacı ve Konusu: 
Türk dili ve medeniyetinin temel taşlarından biri olan Yunus Emre’nin Türkçe ile işlemiş olduğu şiirleriyle din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin tüm insanlığa seslenmiş olması sebebiyle Yunus Emre’nin felsefesinde yer alan sevgiyi fotoğraf sanatı ile görselleştirerek görsel bir arşiv oluşturmak ve bunu geleceğe miras olarak bırakmaktır.
Yarışmanın konusu : Yunus Emre ve Felsefesi
Yarışma Organizasyonu:
Yarışma, SEKA-SAR Vakfı tarafından Larende Fotoğraf Derneği, Karaman Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Karaman il Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteği ile yapılacaktır.
Yarışma Kategori/Bölümleri:
Yarışma; Dijital (Sayısal) Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraf olarak tek bölümlüdür. Renkli veya Siyah-Beyaz, tüm fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir. 
Yarışma Koşulları:
Yarışmaya katılım ücretsizdir.
Her katılımcı en fazla 4 adet Sayısal Renkli veya Siyah-Beyaz eserle yarışmaya katılabilir. 
ç.Yarışma; Seçici Kurul üyeleri ve TFSF Temsilcileri ile birinci dereceden yakınları, 18 yaşından küçükler dışında, ülkemizde yerleşik amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıların katılımına açıktır. Haklarında TFSF tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar. 
Yarışmaya daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan TFSF onaylı başka herhangi bir yarışmada ödül alan ya da bu fotoğrafların deklanşör/kadraj farklılığı ve/veya bir kısmının kesilmesiyle oluşturulan veya renk değişiklikleri yapılarak üretilmiş fotoğraflar katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır. Fotoğrafın, sergilenmiş veya yarışma organizasyonu dışında yayınlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez
Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. 
Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar (kolaj), cep telefonu ile çekilen fotoğraflar ve HDR (High Dynamic Range) uygulanan fotoğraflar kabul edilmeyecektir. İnsanlı veya insansız hava aracı (drone) vb çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilir. Fotoğraf çekimi için insanlı veya insansız hava araçlarının (Drone) kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar katılımcıya aittir.
Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen gerçek görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilir.
ğ. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine; fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir.
Katılımcı, yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır.
ı. Kural ihlallerinde, “Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) Ulusal/Uluslararası Yarışma Düzenleme Yönergesi” madde 13’deki yaptırımlar uygulanır. Kural ihlali tespit edilen katılımcının elde ettiği ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül iptal edilir; yeri boş bırakılır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmiş ise katılımcının ödülü aykırılığın tespit edildiği tarihten 7 (yedi) iş günü içerisinde düzenleyici kuruma iade edilir.
TFSF onaylı/patronajlı bir yarışmaya katılmakla yarışmacı, TFSF üyesi federe dernek üyesi olsun veya olmasın, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların gerek duyulduğu takdirde TFSF kural ve tanımlarına uygunluğunun tespit edilebileceğini önceden kabul etmiş sayılır; TFSF elindeki bütün imkân ve teknikleri kullanarak bu araştırmayı yapabilir. Katılımcının kendisinden istenen gerekli bilgileri sunmaması, fotoğraf makinesi ile çekilen orijinal dosyayı vermemesi veya problemin çözümüne yönelik TFSF ile iş birliğine girmemesi durumunda katılımcı, kural ihlali yaptığı gerekçesi ile TFSF tarafından yasaklanır ve adı her şekilde teşhir edilir.
TFSF sistemine yüklenen fotoğrafların EXİF bilgileri (DPI, piksel bilgileri gibi) muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması tavsiye edilmektedir. Aksi halde sistemde yaşanacak problemlerden düzenleyici kurum ve TFSF sorumlu değildir.
Düzenleyici, ödül alan, sergilemeye değer bulunan ve satın alınan fotoğrafların asıl dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.
Düzenleyici kurum; ödül ve sergileme almayan fotoğraflardan dilediği kadarını en az sergileme bedeli kadar bir bedel ödeyerek satın alabilir.
Düzenleyici kurum, uygun gördüğü koşullarda yarışmanın tamamının veya bir kısmının iptaline ya da ertelenmesine karar verebilir. Düzenleyici kurum, iptal ya da erteleme durumlarında uygulanacak yöntemleri ve kuralları belirleme hakkına sahiptir. Düzenleyici kurum, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartnamenin kuralları, program değişikliği, değerlendirme, ödüllendirme dahil her türlü değişikliği yapmaya, TFSF Yarışmalar Birimine Son Katılım Tarihi’nden en geç bir hafta öncesine kadar yazılı olarak bilgilendirmek ve olurunu almak koşuluyla, yetkilidir.
Telif (Kullanım) Hakkı:
Yarışmada ödül (derece, özel ödül, mansiyon ve sergileme) alan ve satın alma uygulanan fotoğrafların yayın, kullanım ve sergileme hakkı eser sahipleriyle birlikte düzenleyici kuruma ait olacaktır. Eserin kullanım hakkı üçüncü bir kişi ya da kuruma satılamaz/devredilemez. Bu eserler düzenleyici kurum arşivinde saklanacaktır.
Katılımcı; dereceye giren, sergilenmeye hak kazanmış ve satın alınan fotoğrafların yarışma sonuçlandığı tarihten itibaren gerek 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 21’inci maddesinde tanımlanan işleme, 22’nci maddesinde tanımlanan çoğaltma, 23’üncü maddesinde tanımlanan yayma, 24’üncü maddesinde tanımlanan temsil ve 25’inci maddesinde tanımlanan işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim mali hakları, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yer ve muhteva sınırı olmadan internet, görsel ve yazılı basın kanallarında düzenleyici kurum ve bünyesindeki bağlı kuruluşların tanıtılmasında ve yayınlarında isminin ve eser adının (Fotoğraf ile kolaj vb. grafik düzenlemeler yapılması durumunda ise eser sahibinin ismi kullanılamamaktadır) kullanılması şartıyla çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için düzenleyici kuruma izin/muvafakat verdiğini kabul eder. Bu süre içinde eserlerin kullanım hakkı eser sahibi ile birlikte düzenleyici kuruma ait olacaktır.
Bu şekilde kullanılan eserler için eser sahibi, işbu şartnamede belirtilen ödül ve sergileme tutarlarının aynı zamanda telif (kullanım) ücreti yerine geçtiğini, sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin/muvafakat için düzenleyici kurum ve sponsorlarından ayrıca hiçbir hak ve alacak talebinin olmadığını ve bundan sonra da olmayacağını ve maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.
ç.Katılımcı, yarışma için gönderdiği / yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu, kendisi tarafından çekildiğini ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Başkasına ait görüntülerin, olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.
Eser Sahibi, eserin kendi özgün eseri olduğunu, üçüncü şahısların bu eser üzerinde herhangi bir hakları bulunmadığını, eseri üzerindeki hakları daha önceden devretmediğini, üçüncü şahıslarca aksi bir talepte bulunulması halinde eser sahibinin kendisinin hukuken sorumlu olduğunu beyan, kabul ve garanti eder.
Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda nesne olarak kullanılmış olan mimari yapı, sanat eseri, insan yüzü vb. unsurların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına yönelik izinlerin alındığı kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.
Ödül alan, sergilemeye değer bulunan ve satın alınan fotoğraflar www.larendefotograf.com, TFSF’ye ait https://tfsfonayliyarismalar.org adresinde, ve www.yunusunizinde.com.tr adreslerinde, aynı zamanda düzenleyici kurum ile TFSF’ye ait Sosyal Medya (Facebook, Twitter, Instagram vb.) hesaplarında tanıtım amaçlı ve yarışmanın amacına uygun biçimde yayınlanacaktır. Ayrıca ödül alan fotoğraflar TFSF yayını E-Almanak 2021 ile düzenleyici kurum yayınlarında, sosyal medya hesaplarında, web sitelerinde ve afiş/billboard/raket olarak da kullanılabilecektir. TFSF dışında başka bir alt yapı kullanılarak yapılan yarışmalarda ödül/sergileme almış fotoğraflar düzenleyici kurum tarafından sonuç açıklanma tarihinden itibaren 30 gün içinde TFSF’ye gönderilecektir.
Yarışmada ödül ve sergileme alamayan fotoğraflar TFSF sisteminden 90 (doksan) gün sonra otomatik olarak silinecektir.
Diğer Hususlar:
Yarışmanın ödülleri, yarışma başvuru onay bedeli, jüri üyeleri huzur hakkı ve TFSF temsilcisi yol, konaklama ve yemek giderleri düzenleyici kurum tarafından karşılanacaktır. Şartnamede belirtilen ödüller, hak sahiplerinin yazılı olarak bildirecekleri kişisel banka hesap/IBAN numaralarına düzenleyici kurum tarafından gönderilecektir. Hak sahibinin kişisel banka hesap/IBAN numarasını ve düzenleyici kurumun istediği belge ve bilgileri göndermemesi durumunda ödül bedeli, sonuç bildirim tarihinden itibaren 1 (bir) yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb. herhangi bir talebi olamaz.
Yarışma Ödülleri, yeri ve zamanı yarışma takvimi içerisinde duyurulacak Yarışma Sergisi ve Ödül Töreninde sahiplerine duyurulacaktır. Mevcut koşullar sebebiyle (Covid-19) ödül töreni yapılamaz ise web siteleri üzerinden duyurulacak ve dereceye giren katılımcılara ödülleri elektronik bankacılık aracılığı ile verilecektir.
Düzenleyici kurum, e-posta, ödül ve dijital katalog gönderimi konusunda elinden geldiğince titiz davranır, ancak ödül ve katalog gönderim sırasında doğabilecek hasarlardan sorumlu tutulamaz. Katılımcılar, yarışma başvurusu sırasında kullandıkları adreslerin bu şekilde yapılacak her türlü teslimata esas yasal ikametgâh adresleri olduğunu kabul ederler. Katılımcıların adresleri yanlış bildirmesinden kaynaklanan konularda düzenleyici kurum hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.
ç. Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası uyuşmazlıklarda düzenleyici kurum, Jüri ve “Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) Ulusal/Uluslararası Yarışma Düzenleme Yönergesi” ile TFSF Yönetim Kurulunun kararları geçerlidir.
Katılımcılar; http://www.tfsfonayliyarismalar.org/  adresine üye olmak ve fotoğraflarını yüklemekle yarışma koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Bu şartname, yarışmacının yarışmaya fotoğraflarını göndermesiyle yürürlüğe girer. Yarışmacıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur.
Eserlerin İsimlendirilmesi ve Gönderilmesi:
Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e- posta, kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.
Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak gönderilmesi http://www.tfsfonayliyarismalar.org/ adresinden üyelik ve fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerek gerçekleşecektir.
İlgili sayfaya fotoğrafları yükleyebilmek için önce üye olunması gerekmektedir. Üyeliğin kesinleşmesi üye olunduktan sonra sistemden e-posta adresinize gelecek aktivasyon linkinin tıklanması ile olacaktır.
ç.Daha önce üye olanlar eski kullanıcı adı ve şifrelerini kullanacaklardır.
Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.
Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.
Yarışmaya katılacak fotoğraflar, JPG/JPEG formatında, 72-300 DPI çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 1 Mb'den az olmamalı, 4 Mb’yi de geçmemelidir.
Her bir fotoğraf dosyasının ismi maksimum 31 karakter olmalıdır. İsimlendirmede Ç, Ğ, İ, Ö, Ş, Ü, ç, ı, ğ, ö, ş, ü karakterleri kullanılmamalıdır. İngilizce harfler ve alt çizgi (_) kullanılabilir.
ğ. İnternet üzerinden üye olma veya yarışmaya katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde https://tfsfonayliyarismalar.org/tr/iletisim adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecek ve katılımcı bilgilendirilecektir. Bu adres yalnızca olası sorunların çözümüne yönelik kullanılmalıdır. Bu adrese fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katılındığı anlamına gelmez.
Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için düzenleyici kurum sorumlu olmayacaktır.
Seçici Kurul (Ada göre alfabetik sırayla):
Mustafa DOĞAN (AFIAP, Larende Fotoğraf Derneği Başkanı)
Feyzullah TUNÇ (Fotoğraf Sanatçısı, EFIAP)
Memduh EKİCİ (Fotoğraf Sanatçısı)
Mustafa BİNOL (AFIAP, ASFOD Başkanı)
Burhan YEMİŞ (Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürü)
Seçici Kurul en az 3 (üç) üyesinin bir araya gelmesi ile toplanır ve yarışma sonrasında değerlendirme tutanağı hazırlanır. Toplantı tarihinde 3 (üç) seçici kurul üyesinin bir araya gelememesi durumunda toplantı ve sonuç duyurusu bir hafta ertelenir.
Jüri değerlendirmesi iki turlu, ilk turu TFSF kurallarına uygun olarak ONLINE PUANLAMA olarak, final turu yüz yüze yapılacaktır. COVID-19 salgını şartları gereği Seçici Kurul Üyelerinin bir araya gelmesinin mümkün olmaması durumunda, final turu ZOOM Meeting yöntemiyle ONLINE yapılacaktır.
TFSF Temsilcisi: TFSF tarafından atanacaktır
Yarışma Takvimi:
Yarışmanın Başlangıç Tarihi : 01/04/2022
Son Başvuru Tarihi            : 02/10/2022
Jüri Toplantı Tarihi            : 07/10/2022

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@