banner464

Kardof'la Adım Adım Olimpos Likya Yolu‏

Karaman Doğa Sporları Fotoğrafçılık Gençlik ve Spor Derneği Kulübü (Kardof) 19-22 Mayıs tarihlerinde Antalya Olimpos'da Likya yolunu yürüdü.

Kardof'la Adım Adım Olimpos Likya Yolu‏

Karaman Doğa Sporları Fotoğrafçılık Gençlik ve Spor Derneği Kulübü (Kardof) 19-22 Mayıs tarihlerinde Antalya Olimpos'da Likya yolunu yürüdü.

26 Mayıs 2016 Perşembe 09:59
663 Okunma
Kardof'la Adım Adım Olimpos Likya Yolu‏
Karaman Doğa Sporları Fotoğrafçılık Gençlik ve Spor Derneği Kulübü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, ‘’Etkinlik 18 Mayıs gecesi 23.00 sularında Kardof kulüp binasından hareketle başladı. Yolculuğun ilk durak yeri zirve Manavgat oldu ve Antalya da kahvaltı molası vererek yola devam edildi. Saat 09.00 gibi Termossos antik kente giriş yapıldı. Binlerce yıllık tarihimizi bir çırpıda gezip dolaşmak kolay değildi. Her güzellik gibi Termossos da kendini dik yokuşlar ardına saklamıştı. 4000 kişilik anfi tiyatroda biraz yorgunluk atıp dönüş yoluna geçildi. Sıradaki rota Göynük'te öğle yemeği idi. Fasalis antik kentinde güzel bir molanın ardından konaklamak üzere Olimpos'a gelindi. Yorgunluk ve serzenişlerin artması ile ertesi günkü yürüyüş bir sonraki güne bırakıldı. 20 Mayıs dinlenme ve deniz etkinliği oldu ve Olimpos antik kentin serbest dolaşımı gerçekleşti. Aynı gece Çıralı yanartaşa yüründü ve yanartaşta neşeli dakikalar geçti. 21 Mayıs günü 06.00 gibi konaklama sona erdi ve Karaöz'e varıldı. Likya yolunun zorlu etaplarından Karaöz Adrasan arası parkur saat 07.00 gibi başlayıp Gelidonya fenerinde uzun mola verildi ve bulutlu bir günde her şey mükemmeldi. Gelidonya'dan 4 arkadaşımızı geri gönderdik. 7 saatlik bir yürüyüşün ardından Adrasan'a ulaşan ekibimizi diğer yat turuna katılacak ekiple buluşturarak 4 saatlik nefis mavi yolculuk başladı. Nadir de olsa bir kaç adet kalan Akdeniz foklarının adasına onları görmek umuduyla vardık. Foklar görünürde olmasa da beyaz kumsalları ile Maldivler'i aratmayan adada çok keyifli dakikalar geçti. 22 Mayıs dönüş yolculuğu Antalya arkeoloji müzesi ziyareti ve Tınaztepe Mağaraları gezilerek Karaman a sağ salim dönüş gerçekleşti. Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederim.’’ denildi. 
 
Son Güncelleme: 26.05.2016 10:05
Yorumlar