banner464

Kayseri ve Sivas'ta kültür sanat

Kayseri ve Sivas'ta kültür sanat

16 Şubat 2016 Salı 14:28
31 Okunma
Kayseri ve Sivas'ta kültür sanat

KAYSERİ/SİVAS (AA) - Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Sivas Devlet Tiyatrosu hem çocuklar hem de yetişkinler için ücretsiz tiyatro oyunları sahneleyecek.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda cuma günü "Çocuk Ülkesi" isimli oyun çocukların beğenisine sunulacak. Gülen İpek Adalı'nın yazdığı, Birol Engeler'in yönettiği oyun, iki seans halinde ücretsiz izlenebilecek.

Yetişkinler için de aynı gün Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi'nde "Patron Çıldırdı" isimli oyun sahnelenecek. Nejat Uygur'un yazdığı oyunun yönetmenliğini Birol Engeler yapıyor.

Cumartesi günü yine çocuklara yönelik Seda Kaya Vardarlı'nın uyarladığı ve yönettiği "Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler" isimli oyun, Şehir Tiyatrosu'nda sahneye konulacak.

- Sivas

Sivas Devlet Tiyatrosu da yarın Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi'nde "Bremen Mızıkacıları" adlı çocuk oyunuyla minik seyircilerin karşısına çıkacak.

"Üç Tekerlekli Araba" adlı oyun ise perşembe ve cuma günü saat 19.30’da, cumartesi günü ise saat 14.00 ve 19.30’da tiyatroseverlerle buluşacak.

Yorumlar