banner464

KMÜ'de Küresel Ekonomi ve Türkiye Konferansı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde öğrenci toplulukları, sosyal ve kültürel çalışmalarına bahar dönemiyle birlikte yeniden başladı.

KMÜ'de Küresel Ekonomi ve Türkiye Konferansı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde öğrenci toplulukları, sosyal ve kültürel çalışmalarına bahar dönemiyle birlikte yeniden başladı.

22 Şubat 2012 Çarşamba 12:34
2753 Okunma
KMÜ'de Küresel Ekonomi ve Türkiye Konferansı
Genç Girişimciler Topluluğu, 1 Mart Perşembe günü saat 15.00'te Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi  Yunus Emre Amfisinde bir program düzenliyor.

Sabah Gazetesi Ekonomi yazarı Dr. Şeref OĞUZ'un katılacağı "2012'de Küresel Ekonomi ve Türkiye" konulu konferansa tüm üniversite personeli, öğrenciler ve Karaman halkı davet ediliyor.Dr. Şeref Oğuz (1955 - .... )


1955 yılında Bayburt'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Trabzon'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı fakültede İstatik ve Sosyal Siyaset disiplinlerinde master ve  ekonomi alanında doktora derecesi aldı. Doktora sonrası Londra Üniversitesi’nde ”Sufficent Knowledge” konusunda araştırmalar yaptı.

Gazetecilik hayatına 1970 yılında Sabah Gazetesi’nde başlayan Oğuz, eğitiminden sonra Tercüman Gazetesi Ekonomi Yönetmenliği görevi ile meslek hayatına geri döndü.

Sırasıyla Günaydın Gazetesi Bölge Gazeteleri Yayın Sorumluluğu, Meydan Gazetesi Ekonomi Yönetmenliği, Milliyet Gazetesi Ekonomi Yönetmenliği ve Kanal 6 ve Yeni Yüzyıl tepe yöneticiliği görevlerinde bulundu.

16 yıldan buyana bilgi ekonomisi, yeni ekonomi ve değişim yönetimi üzerine araştırmalar yapan Şeref Oğuz, Internet Society kurucularındandır. Internet’te ilk büyük Türk gazetesi Milliyet.com projesini yönetti.

1996 Haziran’da dünyanın ilk sanal mitingini gerçekleştirdi. Son 2 yıldır bilgisayar destekli eğitim için geliştirdiği “Her Okula Internet” projesine yoğunlaştı.

Bedensiz özgürlük ve sanal kültür üzerine sayısız makale, yazı ve söyleşisi bulunan Oğuz 1996’dan bu yana Anadolu’da KOBİ’lere yönelik Yeni Ekonomi Konferansları vermektedir.

1999 yılında Koç Holding Yeni Ekonomi danışmanlığı görevine getirilen Oğuz, Sabah Gazatesi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Şeref Oğuz, Ulusal Rekabet Araştırmaları Kurumu, Türkiye Zeka Vakfı Yönetim Kurulu, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu, Internet Kurulu üyesi ve Meclis Bilgi Grubu parlamento dışı üyesidir.

Evli ve 2 erkek çocuk babasıdır.

Özel zevkleri arasında uzun dönemler tarihi, bilgi sosyolojisi, müzik araştırmaları, nota yazıları, tanbur ve ney bulunmaktadır.

Son Güncelleme: 24.02.2012 00:48
Yorumlar