banner464

KMÜ'de Tiyatro

KMÜ'de ‘AŞK GREVİ’ İsimli Tiyatro Gösterisi İzleyenleri Büyüledi

KMÜ'de Tiyatro

KMÜ'de ‘AŞK GREVİ’ İsimli Tiyatro Gösterisi İzleyenleri Büyüledi

30 Nisan 2014 Çarşamba 14:10
698 Okunma
KMÜ'de Tiyatro
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Savaş Aykılıç’ın yazdığı ve yönetmenliğini KMÜ öğrencilerinden Damla Melike Erdoğan’ın üstlendiği ‘Aşk Grevi’ isimli tiyatro oyunu sahne aldı. 
Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Konferans Salonunda sahnelenen ve Yazar Savaş Aykılıç’ın Aristophanes’in Lysistrata adlı oyunundan esinlenerek yazdığı Aşk Grevi isimli tiyatro oyununda, toprak derdine düşen ve bu yüzden sürekli savaş halinde olan erkeklerini dize getirmeye çalışan kadınların hikâyesi sergilendi.

Sinema ve Tiyatro Öğrenci Topluluğu tarafından organize edilen ve altı üniversite öğrencisinin görev aldığı oyunu izlemeye gelenler arasında KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci vardı.

“Oyun Karaman’da halka açık ve ücretsiz olarak tekrar sergilenecek”

KMÜ Sinema ve Tiyatro Topluluğu Başkanı Damla Melike Erdoğan, sergilenen oyunun içeriği ile ilgili bilgi vererek “Oyunumuz savaşın getirdiği yıkıma daha fazla dayanamayan Anadolu’nun fedakâr kadınlarının, “Bir olmazsak biz olamayız” diyerek birlik olmalarını ve barış ortamı sağlanıncaya kadar erkeklerine aşk grevi uygulamaya karar vermelerini anlatıyor.” dedi. 

Aşk Grevi’nin ilerleyen günlerde Karaman’da halka açık ve ücretsiz olarak sahneleneceğinin de müjdesini veren Damla Melike Erdoğan, katılımın yüksek olduğu oyuna gösterilen ilgiden dolayı izleyenlere ve emeği geçen herkese teşekkür etti. 

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen’in oyunculara çiçek vererek teşekkür etmesiyle etkinlik sona erdi. 

Son Güncelleme: 01.05.2014 03:30
Yorumlar