banner464

MEMUR-SEN'DEN ÖRGÜTLENME TEMALI KISA FİLM YARIŞMASI

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Yunus Özdemir; Eğitim-Bir-Sen ‘Örgütlenme’ Temalı 2. Kısa Film Yarışması hakkında bir basın açıklaması yaptı.

MEMUR-SEN'DEN ÖRGÜTLENME TEMALI KISA FİLM YARIŞMASI

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Yunus Özdemir; Eğitim-Bir-Sen ‘Örgütlenme’ Temalı 2. Kısa Film Yarışması hakkında bir basın açıklaması yaptı.

18 Kasım 2015 Çarşamba 14:28
327 Okunma
MEMUR-SEN'DEN ÖRGÜTLENME TEMALI KISA FİLM YARIŞMASI
Özdemir şunları kaydetti; Eğitim-Bir-Sen sendikacılığı, sınıf ve zümre için yapılacak bir uğraş olarak görmeyen Mehmet Akif İnan’ın, “Türkümüz dünyayı kardeş bilendir/Gökleri insanın ortak tarlası” dizelerindeki kuşatıcılıkla yola koyulup yeni bir çığır açarak başlattığı soylu yolculuk, bütün engelleri ve badireleri aşarak eğitim hizmet kolunun genel yetkili sendikası olmanın yanında ülkemizdeki en büyük sendika olmayı da başarmıştır. 
Sendikamız kurulduğu günden bugüne kadar merkeze insanı almış; insan odaklı çalışmalarla Türkiye’de sendikacılığa ivme kazandırmış; ‘hizmet sendikacılığı’ kavramının içini doldurarak sendikacılıkta yeni bir çığır açmıştır. Bilimsel dergiler, kitaplar, sempozyumlar, konferanslar, araştırmalarla ülkemizin kültür dünyasına katkı sunmuş sunmaya da devam etmektedir.  Bu bağlamda sendikamız kısa film yarışmasının ikincisini düzenlemektedir.Geçen sene “Öğretmen” temalı kısa film yarışmasıyla sendikamız, Türk sinemasına katkı sunarak kültür alanında önemli bir başarıya imza atmış yedincisanat olan sinemanın gelişimine katkı sunmuştur. İkincisini düzenleyeceğimiz yarışmanın bu yılki teması örgütlenme. Yarışma, örgütlenmenin önemini anlatacak her türden kısa filmi kapsamaktadır. ‘Örgütlenme’ temalı kısa film yarışmasında filmler olay ve kişi üzerinden yola çıkılarak çekilebilir. Yarışma, örgütlenmenin, örgütlü mücadelenin önemini sinemanın etkileyici dilinden faydalanarak görünür kılmayı amaçlamaktadır. Kurmaca dalında 20 dakikayı geçmeyen kısa film çalışmalarının değerlendirileceği yarışmaya son başvuru tarihi 15 Ocak 2016’tır. 
Kısa film yarışmasında dereceye giren filmler,
Birinci 15.000 TL, Eğitim-Bir-Sen yayınlarından oluşan kitap seti, sertifika ve plaket,
İkinci 10.000 TL, Eğitim-Bir-Sen yayınlarından oluşan kitap seti, sertifika ve plaket,
Üçüncü 5.000 TL, Eğitim-Bir-Sen yayınlarından oluşan kitap seti, sertifika ve plaket,.
Jüri Özel Ödülü 3.000 TL, Eğitim-Bir-Sen yayınlarından oluşan kitap seti, sertifika ve plaket ile ödüllendirilecektir.
Mansiyon 2. 000 TL, Eğitim-Bir-Sen yayınlarından oluşan kitap seti, sertifika ve plaket ile ödüllendirilecektir.
Kısa film yarışmasına başvurular, posta yoluyla veya elden Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezine (Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi Oğuzlar Mahallesi Av. Özdemir Özok Sokak 5/A Balgat/Ankara)  yapılacaktır. 
Yarışmada dereceye giren filmler 14 Şubat 2016 tahinde Eğitim-Bir-Sen kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenecek törenle ödüllerini alacaktır.
Detayları http://www.egitimbirsenkisafilm.org adresinden takip edebilirsiniz…

Son Güncelleme: 19.11.2015 23:40
Yorumlar