Osmanlı Kadınlarından Fermanlı Davet

Osmanlı Kadınlarının Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği yöneticileri, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret etti.Osmanlı kadınının geleneksel kıyafetlerini giyen dernek üyeleri, Başkan Dündar’a faaliyetleri hakkında...

banner491
Osmanlı Kadınlarından Fermanlı Davet
banner567
Osmanlı Kadınlarının Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği yöneticileri, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret etti.

Osmanlı kadınının geleneksel kıyafetlerini giyen dernek üyeleri, Başkan Dündar’a faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Geçen nisan ayında kurdukları derneklerinin kuruluş gayesinin unutulmaya yüz tutmuş Osmanlı kadını kültürünü yaşatıp gelecek nesillere aktarmak olduğunu belirten Dernek Başkanı Semiha Ahretlik, “8 ay önce kurduğumuz derneğimiz, kısa süre içerisinde birçok sosyal sorumluluk projesine imza attı. Yurt içi ve yurt dışında katıldığımız programlarda, Osmanlı kadınımızın kültürünü tanıtma fırsatı bulduk. ‘Sultanlar Köprüsü’ adını verdiğimiz projelerimizle, Osmanlı Sultanlarının hizmet odaklı çalışmalarını devam ettirmek istiyoruz. Sizlerden, yaptığımız çalışmalara destek olmanızı istiyoruz” dedi.

Dernek olarak, meme kanseri hakkında bilgilendirme maksadıyla “Kelebekler Ölmesin” adı altında bir proje geliştirdiklerini söyleyen Ahretlik, Başkan Dündar’a ferman şeklinde hazırladıkları davetiyeyi verdi.

Dündar, dünyada 600 yıl hüküm sürmüş bir imparatorluk olan Osmanlı Devleti’nde kadının sahip olduğu zarafet, bilgelik ve asaleti gelecek nesillere aktarmak için gösterdikleri çabadan dolayı dernek yönetimini kutladı. Dündar, belediye olarak tarihi mirasın korunup yaşatılmasına büyük önem verdiklerini, bu konuda geliştirdikleri projelerle örnek bir belediye olduklarını belirterek, Osmanlı Kadınlarının Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneğine, çalışmalarında destek vereceklerini söyledi.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner553

banner535

banner546