Usta şeflerden geleceğin aşçılarına öğütler

Harran Üniversitesi Aşçılık Bölümü öğrencileri, mutfağın usta şefleri ile bir araya geldi.Şanlıurfa’da usta şefler geleceğin aşçılarına altın öğütlerde bulundu. Gıda Güvenliği Eğitim Programı çerçevesinde Harran Üniversitesi...

banner491
Usta şeflerden geleceğin aşçılarına öğütler
banner567

Harran Üniversitesi Aşçılık Bölümü öğrencileri, mutfağın usta şefleri ile bir araya geldi.

Şanlıurfa’da usta şefler geleceğin aşçılarına altın öğütlerde bulundu. Gıda Güvenliği Eğitim Programı çerçevesinde Harran Üniversitesi Eyyübiye Kampüsü Aşçılık Meslek Yüksek Okulunda düzenlenen Şanlıurfa Gastronomi ve Mutfak Şefliği Çalıştayına Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON), Güneydoğu Anadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (GÜDAPAFED), Şanlıurfa Aşçılar ve Pastacilar Derneği (ŞAPADER), Harran Üniversitesi, Şanlıurfa Turizm Geliştirme Derneği (ŞUTUDER) katkıda bulundu.

Harran Üniversitesi öğrencileriyle buluşarak tecrübelerini ve meslek sırlarını geleceğin şeflerine aktaran ünlü İtalyan şef Geovani Pollaina, bölüm hocalarıyla birlikte Urfa mutfağı ve sektörle ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Çalıştay kapsamında geleceğin aşçılarına mesleğin inceliklerine yönelik bilgi verilirken, aynı zamanda pratik olarak Karacadağ pirinci ile risotto denemesi yapıldı. Bunun yanı sıra öğrencilere usta şefler tarafından HACCP gıda güvenliği eğitimi verilirken, aynı zamanda öğrencilerin aşçılık ve pastacılık mesleğine ilişkin soruları cevaplandırıldı. Geovani Pollaina ve usta şefler, amaçlarının geleceğin usta şefleri olacak öğrencilere teorik bilgilerin yanı sıra usta şefler ile bir araya getirerek pratik bilgiler kazandırmak olduğunu dile getirerek, çalıştaya vesile olan Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş’a teşekkür etti.

Meraklı soruları ile usta şeflerden tüyolar almaya çalışan ve programa yoğun ilgi gösteren öğrenciler ise böylesi programların ve usta şefler ile bir araya gelmenin kendileri açısından önemli bir birikim olduğunu belirterek, emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590