Aşırı sağcı politikacı Rasmus Paludan Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde İsveç makamlarının izniyle Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık eylemi düzenledi. Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yönelik yapılan bu çirkin saldırıya İslam dünyası büyük tepki gösterdi.  Dünyadaki İslam ülkeleriyle birlikte tüm Türkiye’de saygısızlığı kınadı.

Türkiye’de olduğu gibi Karaman’da da STK’lar tarafından yapılan saldırı kınanmaya devam ediyor. Bu kapsamda Karaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Kur’an-ı Kerim’e yönelik yapılan saygısızlık ve çirkin saldırıya tepki göstermek için bir yürüyüş düzenleyecek. Yürüyüş, 25 Ocak Çarşamba akşamı Araboğlu Camiinde yatsı namazının kılınmasından sonra başlayacak. İsmet Paşa Caddesi üzerinden Aktekke Meydanına yapılacak olan yürüyüş Kur’an-ı Kerim tilaveti, basın açıklaması ve dua ile son bulacak.

Karaman STK Platformu bir çağrı yaparak Karaman halkını yürüyüşe davet etti.

Platformun mesajı şöyle:

“İslâm, tüm insanlığın saadet ve selameti için insanlara hitap etmektedir. İslâm düşmanlığı yapan şer odakları, insanlığın huzurunu, bir arada yaşama kültürünü hedef almaktadır.

Kur’an: insanlara iletilen canlı bir hitaptır.

Kur’an: düşünenlere, aklını kullanabilenlere ithaf edilmiş bir kitaptır.

Kur’an: Uyuşuk bedenleri hareketlendiren, insanlığa yepyeni ufuklar kazandıran ilahi bir nimettir.

Kur’an: Uğruna en değerli şeylerin feda edileceği, hatta yolunda ölünebilecek ilahi mesajlar manzumesidir.

Efendimiz’in (s.a.v.) buyurduğu gibi “Gerçekten Allah bu kitap ile bazı toplulukları yüceltir, bazılarını ise alçaltır.”

Küffara karşı izzet ve vakur duruş Müslümanların vasfıdır. Karaman STK Platformu olarak; tüm Müslüman kardeşlerimizi, bu izzetli ve vakur duruş gereği yapacağımız yürüyüşe davet ediyoruz.”