banner629

Altıntaş’ta İlk Yardım Kursu açıldı

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce İlk Yardım Kursu açıldı. Kursa 20 kursiyerin katıldığı bildirildi.Şehit Astsubay Ömer Halisdemir dersliğinde Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan ilk yardım...

banner491
Altıntaş’ta İlk Yardım Kursu açıldı
banner567

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce İlk Yardım Kursu açıldı. Kursa 20 kursiyerin katıldığı bildirildi.

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir dersliğinde Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan ilk yardım kursunda, ilk yadım müdahalesi ile ilgili uygulamalı ve sinevizyon gösterimi şeklinde eğitim verildiği açıklandı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Akbulut, herhangi bir olay karşısında yapılan ilk yardımın sağlık açısından çok önemli olduğunu belirterek, "Kazalarda olay yerine sağlık ekibi veya ilk yardım eğitimi almış kimseler gelinceye kadar kimsenin müdahalede bulunulmaması gerekiyor. Meydana gelebilecek olay ya da kaza sonrasında yapılacak olan kurtarma operasyonunda uygulanan ilk yardımın, bilinçli olarak, eğitim almış kimseler tarafından yapılması kazazedelerin hayatlarını kurtarabilecek. Sakat kalmalarının da önleyebilmektedir" diye konuştu. (YD-EFE)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner644

banner612

banner590