banner597

Emet Turizmde Dünyaya Açılıyor

Kazıklı voyvoda olarak bilinen Eflak Prensi 3. Vlad’ın esir edildiği Eğrigöz Kalesi gibi bir çok tarihi yerlere ve termal sulara sahip Kütahya’nın Emet ilçesi, turizm konusunda büyük adımlar atıyor.Türk Hava yolları, Uygar Tur ve Emet...

banner491
Emet Turizmde Dünyaya Açılıyor
banner567
Kazıklı voyvoda olarak bilinen Eflak Prensi 3. Vlad’ın esir edildiği Eğrigöz Kalesi gibi bir çok tarihi yerlere ve termal sulara sahip Kütahya’nın Emet ilçesi, turizm konusunda büyük adımlar atıyor.

Türk Hava yolları, Uygar Tur ve Emet Termal Resort Otel işbirliği ile yurt dışında turizm acenteleri olan kurumların yetkilileri, ilçeye davet edilerek, ilçenin tarih ve turizm potansiyeli hakkında bilgilendiriliyor.

Ortaklaşa tapılan çalışmalar sonunda, yurt dışından ülkemize yabancı turist grupları getiren tur şirketlerin, tarihi gezi programları içerisine, Kütahya ve Emet ilçesini de alması hedefleniyor.

Yapılan çalışmalar dahilinde, Estonya’da faaliyet gösteren tur şirket yetkilileri, iki gün boyunca Emet ilçesinde misafir edildi. Şirket sahiplerine, Eğrigöz Kalesi, Tahtalı göleti, içerisinde rafting yapılacak olan İki Taş kanyon projesi alanı gezdirildi ve ilçenin sahip olduğu farklı şifalı termal sular hakkında bilgiler verildi.

Etkinlik kapsamında Kütahya’nın Emet ilçesine gelen, Gunnal Michelson , “Yıllardır Türkiye’ye Estonya’dan yabancı turistler getiriyorum. Türkiye tarih açısından çok büyük bir potansiyele sahip, bugün İlçede bulunma amacımız da, Türkiye’de yeni tarih ve doğa turizmi için uygun olan yerleri keşfedip, buraya getirdiğimiz yabancı turistlere yeni yerler göstermektir. Emet ilçesinde de tarih ve doğa turizmi açısından keşfedilmeyi bekleyen büyük potansiyele sahip, bundan sonraki programlarımızda Emet bölgesini de tercih edebiliriz” dedi.

Estonya’da bulunan özel bir tur şirketinde yönetici olan, Marko Habıcth ise, ilçenin muhteşem bir doğaya sahip olduğunu belirterek, Emet ilçesine her yıl farklı gruplar getirmek istiyoruz. Bu bölge tarih açısından da önemli bir geçmişe sahip, buranın yabancı turistlerin gelmesi için hep birlikte ortaklaşa çalışacağız.” dedi.

Yapılan gezi öncesi, katılımcılara Emet Termal Resort Otel konferans salonunda, ilçenin tarihi, doğa güzellikleri, termal suları hakkında bilgiler verildi.

Etkinliğin bir diğer ana amacı ise, Zafer Havalimanı’na gelen yolcu sayısını artırmak ve hava limanına hareketlilik kazandırmak olduğu bildirildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner600

banner618

banner601

banner612

banner590