Hisarcık’ta Köylere Çok Amaçlı 16 Su Tankeri Dağıtıldı

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliğince, ilçeye bağlı köylere çok amaçlı 16 su tankeri dağıtıldı.Su tankeri dağıtım töreninde konuşan Kaymakam Fethi Savran,” Bugün dağıtımını gerçekleştireceğimiz...

banner491
Hisarcık’ta Köylere Çok Amaçlı 16 Su Tankeri Dağıtıldı
banner567
Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliğince, ilçeye bağlı köylere çok amaçlı 16 su tankeri dağıtıldı.

Su tankeri dağıtım töreninde konuşan Kaymakam Fethi Savran,” Bugün dağıtımını gerçekleştireceğimiz çok amaçlı 16 su tankeri Köylere Hizmet Götürme Birliğimizin öz kaynakları ile satın alınmıştır. Bu yıl ayrıca Özel İdaremizin katkılarıyla 7 çok amaçlı su tankeri, 18 yangın hidrantı, 117 çöp konteyneri, ilaçlama için elektriğini sağlama açısından 13 adet güneş paneli, 50 tane oturma bankı dağıtılmış ve Kutluhallar köyü köprüsü ile Hasanlar köyü foseptiği yapımı gerçekleştirilmiştir. Böylece ilçemize bağlı köylerimizin tamamına çok amaçlı su tankeri dağıtımını gerçekleştirmiş olduk. Hisarcık ormanlık bir bölge. Köylerimizin hemen hemen hepsi orman içi köy konumunda. Bu nedenle yangın tehlikesi var. Yangına ilk müdahale çok önemli. Muhtarlarımızdan bu tankerleri köydeki sadece yangınlarda değil, düğünlerde, mevlitlerde ve her türlü hayır işlerinde de bu tankerlerin bir fiil hizmet etmesini istiyoruz. Köylerimize yapılan tüm bu hizmetlere katkıda bulunan başta Valimiz Şerif Yılmaz’a, İl Özel İdaresi genel Sekreteri Muhittin Şahin’e, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz’a, İl Genel Meclisi Üyelerimiz İbrahim Kılıç, Mustafa Şen ile tüm İl Genel Meclisi Üyelerine özellikle teşekkür ediyoruz. Yine bizlere her türlü desteği veren AK parti Hisarcık İlçe Başkanı Salim Turası’ya, uyumlu çalışmalarından dolayı tüm muhtarlarımıza birlik müdürü ile personeline çok teşekkür ediyorum. Allah her türlü beladan, musibetten ilçemizi ve ülkemizi korusun. Yangın ve felaketlerin olmaması dileklerimle hayırlı uğurlu olsun.

Köy muhtarlarına teslim edilen çok amaçlı 16 su tankeri 3 ton kapasiteli ve 100 metre yangın hortumu bulunuyor.(MA-EFE)

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535