Kayıt Uyarısı

Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü yetkilileri, sanayi sicil kayıtlarının 31 Aralık 2014 tarihi yaptırılması gerektiğini bildirdiler.Müdürlükten yapılan yazalı açıklamada, "Üretim faaliyetine başladıkları tarihten itibaren...

banner491
Kayıt Uyarısı
banner567
Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü yetkilileri, sanayi sicil kayıtlarının 31 Aralık 2014 tarihi yaptırılması gerektiğini bildirdiler.

Müdürlükten yapılan yazalı açıklamada, "Üretim faaliyetine başladıkları tarihten itibaren iki ay içinde sanayi siciline kayıt ettirilmeyen sanayi işletmeleri için uygulanacak idari para cezasının 31 Aralık 2014 tarihine kadar uygulanmaması konusunda 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununa Geçici 2. madde eklenmiştir. Sanayi Sicil Kanunu’nun 1. Maddesi gereği Sanayi Siciline kayıt olması gerekip de henüz kayıt olmayan işletmelerin en geç 31 Aralık 2014 tarihine kadar https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresinden sanayi sicil müracaat girişini yaptıktan sonra Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne başvuruda bulunarak Sanayi Sicil Belgesi alma işlemini başlatmaları gerektiği hatırlatılıp, bu tarihe kadar başvurularını tamamlamayan üretim faaliyetinde bulunan işletmelere 2014 rakamlarına göre 759 TL idari para cezası tahakkuk ettirilecektir" denildi.(EFE)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590